Китаю не потрібна Росія, яка все глибше бруднитиметься в трясовині війни, — Веселовський

Росія і Китай. Ілюстрація: ukrinform.ua

Китайський уряд почасти займає проукраїнську позицію. Пекін доносить до Москви ідею відступити у війні Росії проти України. Таку думку сьогодні, 29 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив надзвичайний і повноважний посол України Андрій Веселовський.

Він вважає, що мирна ініціатива Пекіна спочатку не була наповнена змістом, але тепер уряд Китаю доповнює її сенсом.

“Представники Китаю висловилися, але висловилися так, що залишили собі шляхи відходу. І ось тепер вони це починають доповнювати конкретикою”, — зазначив він.

Веселовський упевнений, що думка Європейського Союзу (ЄС) дуже важлива для Китаю, оскільки від неї залежить економічний добробут Піднебесної.

“Думка Європейського Союзу для Китаю важлива. Європейський Союз — це колосальний ринок, джерело технологій. Китай піднявся на технологіях, узятих у Європейського Союзу. Тобто йти на противагу дуже чітко вираженій політиці Європейського Союзу щодо підтримки України — це рубати сук, на якому сидить добробут китайський. Тепер залишилося ще вмовити Китай, щоб він натиснув на свого сусіда Російську Федерацію і допоміг нам зброєю чи технологіями. Якщо це буде так далі тривати, то до цього теж дійде”, — сказав він.

Заколот творця ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина показав неспроможність Російської Федерації, вважає надзвичайний і повноважний посол України.

“У Пекіні дуже насторожилися у зв’язку з путчем Пригожина, оскільки в Росії його не змогли не попередити, не дезактивувати. Настороженість, тому що Росія схибила у військовому сенсі, потім схибила в дипломатичному сенсі, а тепер виявилося, що вона у внутрішній політиці слабка”, — сказав він.

Уряд Китаю всіляко намагатиметься переконати Росію відступити, вважає Веселовський. Але відбуватиметься це не публічно, а в прихованій манері.

“Китаю не потрібна ніяка Росія, тому що ніяка Росія — це хаос. Водночас Китаю не потрібна Росія, яка буде весь час глибше і глибше бруднитися в трясовині війни. Тому Пекін акуратно доносить до Москви, що потрібно знайти формулу, піти з чужої землі, поступитися. Але відкрито діяти — не в китайській манері. Вони це роблять дуже приховано. Але в тих чи інших формах цю ідею доносити вони будуть дедалі більше й більше. Дії Збройних сил України є більш серйозним аргументом, ніж бездарне керівництво Російської Федерації”, — резюмував він.

Читайте також: Мішустін або Шойгу після Путіна — на кого зробив ставку Китай, розповів дипломат

Прямий ефір