Китай намагається якось послабити позиції Заходу загалом і, зокрема, США. Водночас далі він лавіруватиме між бажанням заробляти, тому що більша частина експорту припадає на країни Заходу, США, Європейського Союзу, але разом із цим він бажає їх і послабити. Цю інформацію сьогодні, 14 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ підтвердив головний економіст Офісу простих рішень і результатів Ярослав Романчук.
“Пам’ятаєте, що Путін говорив десь за п’ять років до гарячої фази вторгнення 24 лютого 2022 року до України для своїх бізнесменів, мільярдерів, олігархів: “Забирайте звідти гроші”. Я думаю, що китайські керівники про те саме попереджають. Коли вони створили досить ємний внутрішній ринок за мірками китайського керівництва, тому що справді ринок, структура економіки Китаю з погляду ВВП дуже велика частка вже внутрішнього споживання, і вони, виходячи з цих принципів, будуть вибудовувати і зовнішню політику. Тобто вони попередять своїх бізнесменів, а хто не буде погоджуватися, то ми знаємо, що було з Джеком Ма, куди зникли і як розмовляли з керівниками великих приватних китайських корпорацій”, — сказав він.
Економіст наголосив, що в Китаї, як і в Росії, в Білорусі не може бути нічого приватного, тому що там немає верховенства права, там право тоталітарної держави, право Компартії, яка керує усім.
“І якщо ти виконуєш якусь комерційну функцію, ну так, ми тобі дозволяємо бути багатим, ми тобі дозволяємо працювати і котирувати свою компанію в Нью-Йорку або в Лондоні. Але коли нам треба буде, ти давай віддавай всю свою компанію і не розраховуй на те, що ти там якусь компенсацію отримаєш. Ось і все. Тому тут Китай працюватиме насамперед у межах своєї довгострокової комуністичної стратегії, ігноруючи інтереси тих кланів, тих угруповань, які, звісно ж, працюють із Заходом і заробляють там і хотіли б кооперації. Тому не виключено, якщо ось цю єдність влади і бізнесу буде зруйновано, а Китай сьогодні… найахіллесовіша п’ята Китаю — це фінанси, це залежність від зовнішнього кредитування. І якщо цей тригер ніби натиснути, то китайська економіка зануриться в рецесію, і там можуть бути дуже серйозні громадянські протистояння, бунти. І тоді Китаю буде не до війни”, — висловив думку Ярослав Романчук.
Читайте також: Пекін не хоче, щоб війну Росії проти України пов’язували з Китаєм, — Плаксієнко-Бутирська