Заява Китаю про неприпустимість застосування ядерної зброї — публічний сигнал президенту РФ Володимиру Путіну, з яким він буде змушений рахуватися. Про це сьогодні, 6 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.
Так він прокоментував підсумки зустрічі канцлера Німеччини Олафа Шольца, який здійснив офіційний візит до Китаю, з лідером Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном.
“Йшлося про неприпустимість застосування ядерної зброї. Це дуже важливий меседж. Те, що лідер Китаю публічно це сказав з подачі канцлера ФРН, це дуже важливо. Це Китай. Лідер Китаю просто так слів на вітер не кидає. Там є своя ієрархія хто що може говорити, з яких питань. Це дуже важливий публічний сигнал, який фіксує офіційну позицію Китаю в цьому питанні. Я думаю, Росія змушена буде з цим рахуватися. По неофіційних каналах у закритому режимі, я думаю, що Китай на адресу Росії послав і більш жорсткі сигнали”, — сказав Фесенко.
Політолог зазначив, що у Китаю своя гра — є протистояння зі Сполученими Штатами. Але Китай дуже зацікавлений у стабільності світової економічної системи, глобальної торгівлі.
“Тому він заявляє таким чином Росії, що треба зберігати стабільність міжнародних відносин і не заграватися в ядерний шантаж. І скажу про Шольца — це теж важливий момент. Шольц свого часу був відомий спробами перемовин із Путіним. На мій погляд, краще перемовини з лідером Китаю, ніж перемовини з Путіним. Це більш ефективно. Тим більше тут ніби гра на різних тактичних лініях. Жорсткіша лінія Сполучених Штатів, гнучкіша, конструктивніша у канцлера ФРН. Але загалом це гра на протиріччях між Китаєм і Росією. І нагадування лідеру Китаю та іншим, що краще торгувати, ніж воювати. Це теж дуже важливо”, — каже він.
Фесенко відзначив також важливий момент — Китай безпосередньо не підтримує Росію у війні проти України.
“І з цієї точки зору для нас справді також важливий момент, щоб не було тут формування якогось великого альянсу, який виступав би проти Західного світу і проти України, зокрема. Ось це особлива позиція Китаю. Нехай це такий нейтралітет, але, тим не менш, головне, щоб Китай безпосередньо не підтримував Росію. І ось такого роду візити, як візит канцлера Шольца, тим більше напередодні саміту “Великої двадцятки” (G20), це має важливе значення”, — підсумував політолог.
Читайте також: Інтереси Китаю у повномасштабній війні Росії проти України пояснив аналітик (ВІДЕО)
Нагадаємо, радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк заявив, що керівництво Росії після проваленого бліцкригу змінило свою тактику, зосередившись на 3 основних пунктах: переведення своєї країни на воєнні рейки, геноцидний тип війни, а також пропагандистські наративи про тактичну ядерну зброю, “брудну бомбу” або вибух на Запорізькій атомній електростанції (АЕС).