Китай зацікавлений у Росії як у сировинному джерелі, — Бураковський

Росія і Китай. Ілюстрація: ukrinform.ua

Китай захищає свої економічні інтереси та обмежує прямі операції з РФ, адже європейський ринок для КНР є більш значущим. Водночас Китай розглядає Росію як джерело ресурсів. Про це сьогодні, 20 серпня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

“Якщо порахувати обсяги торгівлі Китаю з Російською Федерацією і, власне, ті можливості, які надає торгівля та економічні зв’язки Китаю з країнами розвиненого світу, це загалом слабко порівнювальні речі. Тому економічні інтереси чітко показують готовність Китаю на такий дуалізм. Політика Китаю полягає в тому, щоб стати рівноправним та дуже впливовим учасником у міжнародних справах. Але якщо йдеться про економіку, то тут, як кажуть, усі засоби хороші. Економічні інтереси правлять світом”, — наголосив експерт.

Тому, за його словами, Китай, незважаючи на санкції, намагається знаходити різні схеми співпраці з Російською Федерацією.

“Нам може подобатися це чи не подобатися, але бізнес завжди намагається знайти можливості для того, щоб торгувати. Особливо, як у випадку з Китаєм, коли йдеться про його економічні інтереси. Звичайно, будь-яка схема, яка відрізняється від нормальної, завжди є більш витратною. Зараз є інформація про те, що багато китайських банків сьогодні відмовляються працювати з Російською Федерацією або сильно обмежують торгові операції. У той самий час окремі російські банки мають філії у банку на материковому Китаї і примудряються пропускати платежі. Націнка вартості цієї операції становить приблизно 5%, але вони йдуть на це, — додав гість ефіру.

Він зазначив, що тут Китай має свої інтереси.

“Просто Китай прагне бути на різних ринках і, власне, для нього ринок Російської Федерації — це, мабуть, певна перспектива. Крім того, я думаю, це ще й один з елементів китайської експансії того, що називається новою хвилею китаєцентричної глобалізації. Тобто тут уже йдеться не так про суто якісь економічні речі, як про політико-економічні речі. Якщо подивитися на стратегію Китаю, він намагається утвердитися і на ринках високотехнологічних товарів — у США та інших країнах. Крім цього, в межах своєї ж стратегії намагається встановити певний контроль та забезпечити себе безпосередньо сировиною. Тому Росія для Китаю — це сировинне джерело. Тому так, в такій ситуації для Китаю з одного боку є ризики, але з іншого боку — історичний момент — скористатися слабким становищем РФ та зміцнити свої позиції у цій частині світу”, — резюмував Ігор Бураковський.

Читайте також: Фінансові відносини Китаю та Росії невідворотно деградують (ВІДЕО)

Прямий ефір