Китай упевнений, що Росія, як ядерна країна, не може програти у війні проти України. Тому розраховувати на те, що КНР може справді виступити миротворцем і здатна умовити РФ припинити воєнні дії в Україні, — не доводиться. Якщо Китай щось і робитиме, то тільки у своїх інтересах. КНР продовжить бути спостерігачем, але дотримуватиметься антизахідної політики. Такою думкою сьогодні, 18 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділилася докторка політичних наук, провідна наукова співробітниця НІСД Олена Бордиловська.
“Позицію Китаю завжди було досить складно зрозуміти. Але вона завжди буде прокитайською і ніякою іншою. Це країна, яка буде постійно стежити за тим, щоб забезпечити свої інтереси”, — зазначила експертка.
За її словами, проблема полягає в тому, що ми ставимо питання так, як нам хочеться його вирішити, і так, як нам було б зрозуміло. А у випадку з Китаєм це не працює.
“Мені здається, що Китай не відмовиться від своєї позиції. Швидше, стане спостерігати, як розвиватимуться події. При цьому важливо пам’ятати, що позиція Китаю — не антиукраїнська. Позиція Китаю — антизахідна. Тому Україна і не перебуває у списку союзників КНР. З одного боку, з точки зору Китаю, Україна дуже залежить від Заходу. З іншого — Китай бачить, що Захід недостатньо допомагає Україні, а в України недостатньо сил, щоб перемогти РФ. По-третє, нині Росія для Китаю є важливим партнером, тому він не планує найближчим часом від цього партнерства відмовлятися”, — вважає експертка.
На її думку, з огляду на всі перераховані вище фактори, Китай займе вичікувальну позицію та імітуватиме зусилля з досягнення миру.
“Китай весь час говорить про дипломатію, про переговори. Розповідає про те, що проти посилення конфлікту і виступає проти поставок західного озброєння Україні. Уся ця риторика триватиме доти, доки ситуація не зміниться якось стратегічно. І тут потрібно зазначити, що Китай упевнений у тому, що ядерна країна, якою є РФ, не може програти у війні. Крім того, Пекін не залишає спроб показати себе в ролі миротворця, тому й пропонує всі ці “мирні плани”. Тому, найімовірніше, ми й надалі бачитимемо таку неоднозначну позицію Китаю. І з Росією про припинення війни в Україні він говорити не буде. Китай робитиме тільки те, що буде вигідно йому, у своїх інтересах”, — констатувала Олена Бордиловська.
Читайте також: Загроза від РФ і Китаю змушує НАТО обговорювати розгортання ядерної зброї — подробиці (ВІДЕО)