Китай кинув виклик світовій безпеці, економіці та демократії. Через очевидні ризики НАТО затвердив нову стратегічну концепцію стримування Китаю. Побоювання пов’язані насамперед зі спробами КНР підпорядкувати собі країни із сировинними ресурсами. А це, на думку експертів, може спровокувати енергетичну кризу, інформує UA.
З приходом до влади Сі Цзіньпіна Китай не лише розширив вплив, кинувши виклик світовому порядку, економіці та демократії, але й становить загрозу світовій безпеці. Про це, зокрема, говорили лідери Альянсу на саміті у Брюсселі.
“Відома дипломатія чекової книжки, коли Китай дає невеликій державі величезну кількість кредитів, та не може їх виплатити і потрапляє в боргову пастку. Або методи, які Китай використовує для розширення своєї маневреності в акваторії в Південно-Китайському морі, де Пекін претендує на 80% акваторії і не прислухається до інших країн”, — говорить головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень країн Азії Аліна Гриценко.
США залучає НАТО і до глобального стримування Китаю у сфері кібербезпеки. Пекін заповнює європейський ринок своїми гаджетами, а враховуючи їхні відносини з Росією, це може закінчитися витоком персональних даних мільйонів користувачів.
“Ми бачимо, що Китай останніми роками спільно з Росією є активним у кіберсфері, сфері кібератак. У галузі технологічного співробітництва там, де досить сильно інтегрований і залучений до сфери споживання. Тобто користуються китайськими смартфонами, є програмні забезпечення, які мають сумісність”, — зазначає Олександр Калініченко, юрист-міжнародник, керівник проєкту “Нотатки Атлантиста”.
Підтвердженням загрози з боку Китаю є загострення ситуації в Тайванській протоці. Літаки китайських ВПС дедалі частіше залітають у повітряний простір острова. Це не дозволяє Вашингтону повністю зосередитися на Україні, що, безумовно, грає на руку Росії.
“Для США втратити таких своїх традиційних союзників і особливі відносини з Тайванем, поставити під ризик відносини з Південною Кореєю та Японією — це високий ризик. Штати не можуть цього допустити. Не можуть допустити протистояння на два фронти. Війну в Європі, яку розв’язала Росія, і ситуацію, яка може перейти у воєнну навколо Тайваню. Ось ця розтяжка на сьогодні несе ризики для США, що їм просто може не вистачити ресурсів тягнути ці дві війни”, — вважає Калініченко.
Крім того, Вашингтон бачить великі ризики, що до 2026 року Китай за обсягом ВВП може стати першою економікою світу. А отже, диктуватиме свої правила гри на міжнародній політичній арені. Адміністрація президента США Джо Байдена хоч і розглядає Китай як стратегічного конкурента, але заявляє, що сповнена рішучості уникнути відкритої конфронтації з Пекіном.
Нагадаємо, Німеччина опублікувала список озброєння для допомоги Україні у відображенні російської агресії, яке вона вже передала чи збирається передати найближчим часом. Документ оприлюднило Міністерство закордонних справ Німеччини.
Читайте також:
Звільнення Мельника з посади посла України у Німеччині: що за цим стоїть
У ЄС 14 липня стартує обговорення сьомого пакету санкцій проти РФ – “Радіо свобода”
Росія не змогла окупувати Україну, але готується до приєднання вже захоплених територій – ГУР МОУ