Перевірка Тихоокеанського флоту ВМФ Росії — це спроба показати свою боєздатність і налякати Японію і США. Системи ППО російських флотів недосконалі та застарілі, що і показало потоплення флагмана Чорноморського флоту РФ крейсера “Москва”. Про це сьогодні, 17 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“Складно назвати її (перевірку, — ред.) раптовою, оскільки, коли весь Тихоокеанський флот активізувався, то початок цієї перевірки можна було за сотні кілометрів бачити у вигляді стовпів диму, що здіймаються в повітря. Складалося враження, що у Владивостоці просто пожежа в порту сталася якась масштабна. Безумовно, вони зараз намагаються своїм цим Тихоокеанським флотом, по-перше, налякати Сполучені Штати, налякати Японію, показати свою боєздатність на Південну Корею, зокрема. Але водночас і продемонструвати Китаю боєздатність цього роду військ. Хоча і Китай, і Японія, і Сполучені Штати прекрасно знають, що російський Тихоокеанський флот, по суті, небоєздатний. Ось воно як є”, — сказав він.
Оглядач зазначив, що ця раптова перевірка збіглася з річницею знищення ракетного крейсера “Москва”.
“І це дуже цікава така паралель, оскільки ракетний крейсер “Москва” було знищено через те, що в нього не відпрацювала його система ППО проти тих засобів, від яких крейсер і мав захищати решту Чорноморського флоту, його системи С-300Ф просто були ще за часів Радянського Союзу недовипробуваними, особливо в умовах, наближених до реальних бойових дій. І аналогічні системи встановлені на більшості кораблів, які забезпечують прикриття у форматі ППО в Тихоокеанському флоті”, — говорить Коваленко.
За його словами, і навіть нові системи на нових військових кораблях аналогічні, мають такі ж самі вади і такі ж самі проблеми, як і старі радянські.
“Тому з повітря це практично неприкрита армада кораблів, яким у середньому 35-40 років плюс. Що ж до українського напряму, ми маємо розуміти, що ось ці всі фразочки, які відпускаються чи то Сергієм Шойгу, чи то Володимиром Путіним, воєнним злочинцем, який перебуває в розшуку Міжнародного кримінального суду, це все винятково формату такого словоблуддя, яке покликане приховати реальну ситуацію, реальний перебіг речей. Одна з яких складових саме полягає в тому, що в них все йде кардинально не за планом”, — резюмував Олександр Коваленко.
Читайте також: Тихоокеанський флот Росії приведений у підвищену бойову готовність — причини перелічив ізраїльський військовий оглядач