Китай використовує Росію для символічного протистояння із Заходом — думка

Росія і Китай. Ілюстрація: ukrinform.ua

Для лідера КНР Сі Цзіньпіна відносини з Путіним — можливість продемонструвати протистояння із Заходом. Але щодо агресії РФ проти України Пекін намагатиметься зберігати позицію “гравця над сутичкою”. Тим більше, навряд чи піде на постачання будь-яких озброєнь Москві. Про це заявив академічний директор Центру публічної дипломатії Олексій Полегкий у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

Таким чином гість ефіру прокоментував заяву Держдепартаменту США про те, що Китай продовжує надавати Путіну “платформу для просування його агресивної війни проти України”.

“Китай не особливо підтримує Росію у її заявах саме щодо, як вони кажуть, конфлікту в Україні. Але для Китаю важливо використати цю можливість, показуючи, що Захід веде неправильну політику, і ця політика поширюється не лише на Китай, а й на величезну кількість інших країн. Відповідно Китай продовжуватиме використовувати й Росію, й інші країни для такого символічного протистояння із Заходом”, — пояснив Полегкий.

Він також зазначив, що Москва корисна Пекіну впливом, що ще залишається, на низку країн глобального Півдня.

“Росія, можливо, є певною точкою привабливою для певних країн, тому що у Росії зберігається вплив у низці країн Африки, Азії. І те, що велика кількість країн, які явно не підтримують Росію, готові, скажемо так, її терпіти, також свідчить про вплив Китаю на ці країни”, — коментує Полегкий.

Експерт підкреслив, що Китай не намагається позиціювати себе як союзник Росії, але використовуватиме її не тільки в економіці, а й у геополітиці.

“У цьому сенсі конфлікт на Близькому Сході — це також ситуація, в якій Росія може бути корисною для Китаю. Одним із моментів, який може не безпосередньо, але дуже сильно пов’язаний із нинішнім загостренням в Ізраїлі, є договір між Індією, Саудівською Аравією та Сполученими Штатами. По суті, це пошук певної альтернативи “Одному шляху”. Тому для Китаю було дуже важливо зірвати якісь угоди та поглиблення співпраці між Сполученими Штатами та Саудівською Аравією. Відповідно, угода між Ізраїлем та Саудівською Аравією була б досить болючою у цьому сенсі для Китаю”, — прокоментував він.

Олексій Полегкий упевнений, що Китай продовжуватиме використовувати Росію тією мірою, якою вона може бути корисною, але не більше.

Читайте також: Путін поїхав до Китаю торгувати по максимуму ресурсами Росії в обмін на мінімальну підтримку Пекіна, — політолог

Нагадаємо, у Китаї відбувся форум “Один пояс — один шлях”, на який прибув президент РФ Володимир Путін. Як заявила головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко, для лідера КНР Сі Цзіньпіна цей захід дуже важливий, щодо участі в ньому глави Росії, то це, можна сказати, його візит у відповідь.

Прямий ефір