Китай все частіше закликають вплинути на РФ задля припинення війни: що це означає, пояснив Кучухідзе

Прапор Китаю. Фото: gettyimages.com

Світова спільнота виступає за залучення Китаю до роботи другого Глобального саміту світу, і з цим пов’язані заклики США та Австралії до КНР вплинути на Росію задля припинення війни. Таку думку сьогодні, 8 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Антон Кучухідзе.

“Звичайно, одна з причин активізації таких тез від різних світових лідерів — це те, що є спільна домовленість, щоб Китай брав участь у роботі другого Глобального саміту світу”, — сказав він.

Політолог нагадав, що під час першого Саміту світу ніхто участь Китаю не блокував, його активно запрошували, але Пекін зайняв свою особливу позицію. Проте дипломатична робота не припинялася, щоб залучити Китай до обговорення майбутнього мирного плану.

Кучухідзе звернув увагу, що КНР заявляє про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, але економічно допомагає Російській Федерації.

“Хрестоматійний приклад — відмова Європейського Союзу від закупівлі енергоресурсів від Російської Федерації, безпосередньо нафти. Але 2023 року Китай купив російських енергоресурсів на 438 мільярдів доларів. Це прямі надходження до бюджету Російської Федерації від торгівлі. Ці гроші йдуть до бюджету, з бюджету ці гроші йдуть на оборонку, з оборонки це летить ракетами по нас з вами. Тому, м’яко кажучи, наївна позиція Китаю про те, що ні, ми політично не підтримуємо Росію у цій війні проти України, а з іншого боку економічно підтримують. Тому у них багаторівнева позиція… Вони завжди відбивають у цьому дуалізмі — ми політично за мир, територіальну цілісність підтримуємо, а економіка нехай буде економікою”, — сказав політолог.

Він назвав ще один чинник, чому світові лідери та Україна активізувалися у питанні залучення Китаю до роботи Глобального саміту світу. За словами Кучухідзе, Україна й західні держави мають розуміння того, що, швидше за все, Китай незадоволений військовим альянсом між Росією та Північною Кореєю.

“Все-таки Північну Корею вони звикли розглядати як постійну сферу впливу чи державу, яка на 90% залежить від волі Китаю. А тут виходить, що Російська Федерація фактично створила військовий союз та бачить, скажімо, розширення військової співпраці з Північною Кореєю в абсолютно різних напрямках, не лише військово-технічному, а, можливо, застосуванні й живої сили на полі бою. Пам’ятаєте, були вкиди, що інженерні війська можуть з’явитися у рашистів від представників Північної Кореї тощо. І, звичайно, цей фактор не зовсім, м’яко кажучи, подобається Китаю. Тому це ще одне вікно можливостей, яким гріх не користуватися і Заходу, і Україні для того, щоб залучати Китай більше до роботи Глобального саміту світу. Тому така картина щодо того, чому все більше звернень до Китаю про вплив на Російську Федерацію”, — сказав політолог.

Читайте також: Китай прагне зайняти лідируючу роль у переговорному процесі між Україною та Росією — деталі від політолога

Нагадаємо, 23-25 липня відбувся візит міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Китаю, у межах якого він провів низку зустрічей, зокрема з міністром закордонних справ КНР Ван Ї.

Прямий ефір