Після візиту президента Франції Еммануеля Макрона та голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн лідер КНР Сі Цзіньпінь впевнився у тому, що між країнами Європейського Союзу немає солідарності, й продовжить підривати її залишки. Таку думку сьогодні, 9 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт із міжнародних відносин Руслан Осипенко.
Він звернув увагу, що різниця між офіційною зустріччю лідера Франції та очільниці Єврокомісії спостерігалася як у протокольній частині, так і в змістовній.
“Китай зрозумів, що Європа не солідарна, слабка, і треба працювати не з ЄС і з її представниками, а працювати з окремими країнами, як-от Франція — постійний член Ради безпеки і ядерна країна. Тому Макрону надали найвищі почесті і провели кілька бесід поспіль. Макрону підіграли в його бажанні відігравати ключову роль у Європейському Союзі. Китай це зрозумів, і він підіграватиме Франції. І далі підриватиме солідарність всередині Європи”, — зазначив він.
Експерт зауважив, що першочергово Китай звернув увагу на непродуманий приїзд європейських лідерів, який і підтвердив те, що всередині ЄС єдності немає.
“Тому що спочатку до Китаю мав би поїхати Жозеп Боррель (глава зовнішньої політики Європейського Союзу, — ред.). Потім мала б поїхати Урсула фон дер Ляєн, представляючи весь Євросоюз як солідарну спільноту. Після цього могли їхати окремі лідери і домовлятися про двосторонні відносини… Китай для себе зрозумів стратегію, як поводитися з Євросоюзом, і він її продовжуватиме”, — підсумував Руслан Осипенко.
Читайте також: Китай проводить лінію на відрив Європи від США — думка
Як повідомлялося раніше, Захід прагне запобігти подальшому зближенню Китаю і Росії. Візит президентів Франції та Єврокомісії до Пекіна, який відбувся 6 квітня, був спрямований на те, щоби Китай не перейшов до надання прямої військової підтримки Москві.
Нагадаємо, верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель відвідає Китай наступного тижня. Візит триватиме з 13 до 15 квітня.
Читайте також: Краще торгувати з ЄС, ніж воювати на боці РФ: підсумки візиту Макрона і фон дер Ляєн до Китаю в огляді експертів