Китай восени може заборонити використання юанів для торгівлі на Московській біржі, — Ус

Юані та долари. Ілюстративне фото: gettyimages.com

Китай в жовтні може заборонити використання юанів для торгівлі на Московській біржі. Таку думку сьогодні, 19 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень НІСД Іван Ус.

“США дали зелене світло Китаю на можливість використовувати китайську валюту на російській біржі, після чого обіцяють певні вторинні санкції проти Китаю. З чого робиться висновок, що в жовтні, можливо, й Китай заборонить використання юанів для торгівлі на Московській біржі. А коли немає торгів на біржі, то виникає питання до курсу. Тому що всі пам’ятають Радянський Союз — 67 копійок за долар, тоді як на чорному ринку давали не 67 копійок за долар, а 20 рублів за долар. Гігантський розрив,” — сказав економіст.

Він констатував, що вже зараз в Росії через проблему з визначенням курсу національної валюти виникли складності з купівлею критичного імпорту та в цілому з будь-якими операціями з імпорту товарів.

“А коли ці проблеми виникли, почалася нестача цих самих товарів на російських прилавках. В Росії, що б там не говорили, дуже багато чого імпортувалося, і зараз через цю нестачу це відчувають громадяни. А нестача, до речі, зокрема веде до підвищення цін,” — сказав Ус.

Він також зазначив, що зараз облікова ставка в РФ становить 18%, але російські економісти очікують її чергового підвищення у вересні.

“Я нагадаю, як впливає облікова ставка на економіку. Це відсоток, під який Центральний банк видає гроші в кредит. Відповідно, якщо вони видають під 20%, це означає, що приватні банки, яким також потрібна маржинальність, вони будуть встановлювати кредити по 23-25%. Тобто для громадян Росії брати гроші — це складніше, це дорожче. І ось це створює великі проблеми,” — сказав головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень НІСД.

Читайте також: Росія готується до подорожчання продуктів: як війна б’є гаманцем росіян (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше агентство Reuters повідомляло, що Росія та Китай можуть перейти на бартер через проблеми з банківськими платежами. Через ризик потрапити під санкції США китайські банки з початку 2024 року відмовляються від транзакцій з Російською Федерацією. А у російських компаній виник значний дефіцит юанів. Тепер у Москви немає грошей для розрахунків зі своїм головним торговим партнером — Пекіном.

Прямий ефір