Візит міністра торгівлі США Джини Раймондо до Пекіна — це продовження тих домовленостей, які були досягнуті у листопаді минулого року між Сі Цзіньпіном та Джо Байденом. Це спроби дати позитивний імпульс домовленостям, відносинам між двома країнами. Про це сьогодні, 29 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала експерт з питань Східної Азії, магістр зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.
“Бо відносини практично зупинилися влітку минулого року після гучного візиту на Тайвань спікера Палати представників Ненсі Пелосі”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.
За її словами, дуже серйозно непокоїть Китай неможливість купувати нові технологічні напівпровідники, тому що на експорт цих напівпровідників накладено бан.
“Є і закон, який теж не дозволяє інвестиції у високі технології з боку американських компаній, зокрема, це стосується і штучного інтелекту, квантових технологій та дуже модернізованих та тонких напівпровідників. І Китаю дуже не подобається, що питання безпеки, як вони кажуть, впроваджуються у торгівлю. Але Сполучені Штати зі свого боку говорять про те, що ці питання є дуже важливими для країни. І якщо говорити про національну безпеку, то США мають право на те, щоб свою нову галузь напівпровідників розвивати всередині країни і вже не турбуватися про те, що у разі погіршення відносин це вплине на їхню особисту економіку”, — додала експерт.
Читайте також: США та Китай налагоджують економічні відносини — деталі (ВІДЕО)
Нагадаємо, у жовтні минулого року уряд США заборонив китайським компаніям купувати передові американські мікросхеми та обладнання для їхнього виробництва. Причина — можливий реекспорт у Росію для воєнних цілей. Вашингтон також переконав інші країни, зокрема Нідерланди та Японію, вжити аналогічних заходів. За словами міністра торгівлі США Джини Раймондо, під час її візиту до Китаю ці питання не підлягають обговоренню.
Пекін у відповідь на блокування продажу напівпровідників чинить тиск на деякі технологічні американські компанії, які працюють в Китаї. Зокрема, обмежує експорт мікросхем відомої американської компанії Micron Technology.