Зернова угода не є пріоритетом для зовнішньої політики Китаю, однак він докладатиме зусиль, щоб угода відновилася. Таку думку сьогодні, 26 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
“Наскільки відомо, Пекін робить якісь дії, щоб натиснути на Росію і змусити її повернутися до зернових угод. Або щоб відбулося переформатування зернової угоди, тому що багато клієнтів Китаю в країнах Магрибу і в Африці, особливо в Екваторіальній Африці, мають потребу в українському зерні та продовольстві. Відсутність українського зерна негативно позначиться на цінах, які зараз уже починають стрибати на африканських ринках”, — зауважив він.
Кулик вважає, що Китай шукатиме можливості, щоб зернова угода продовжувала працювати або шукатиме якісь додаткові механізми забезпечення своїх клієнтів продовольством.
“Можливо, це буде тиск на Росію, якогось демаршу або якихось більш різких дій Пекіна очікувати не слід”, — вважає експерт.
Читайте також: ЄС готовий експортувати українське зерно та іншу сільгосппродукцію, — єврокомісар Войцеховський
Нагадаємо, українська розвідка повідомила, що для вищого військово-політичного керівництва Росії підготовлено закриту підсумкову доповідь “про роботу російської частини спільного координаційного центру в ході реалізації Ініціативи”. Загалом, текст документа присвячений технологіям, які застосовувалися для перешкоджання реалізації роботи “зернового коридору” та в підсумку призвели до остаточного розриву угоди.