Під час переговорів з європейськими лідерами глава Китаю Сі Цзіньпін вивчав позицію Євросоюзу. Його цікавили насамперед відносини Європи та Сполучених Штатів Америки. Не в інтересах Сі, щоб у разі перемоги України, Захід згуртувався проти КНР. Таку думку сьогодні, 8 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
“Для Китаю відразу стало зрозуміло, що Європа на сьогодні не солідарна. Тобто з погляду Китаю, якби ЄС представляв солідарну спільноту, то мав би поїхати до Китаю спершу Жозеп Боррель (верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики й політики безпеки, — ред.), домовитися про якісь точки дотику, теми для переговорів. Потім мала б поїхати Урсула фон дер Ляєн. І після цього могли б поїхати окремі лідери країн. Тепер Китай розуміє, як працювати з Європою. Але головна мета була вивчити позицію Європи та запропонувати, як було зазначено в політичній заяві Макрона і Сі, стратегічну автономію”, — зазначив експерт.
Тобто Китай, за словами Осипенка, переслідував свій план відриву Європи від США для того, щоб розірвати солідарну коаліцію, яка стоїть за спиною України і яка, якщо виграє Україна, впритул може зайнятися Китаєм.
“Тому Пекін зараз проводив лінію на відрив Європи від Сполучених Штатів, промацував позицію окремих країн. Друге стратегічне завдання — він буде підтримувати Францію, розуміючи, що це член Ради безпеки ООН, ядерна країна. Працюватимуть на те, щоб підняти авторитет окремих країн Європи, підриваючи європейську солідарність усередині ЄС”, — вважає Осипенко.
Читайте також: Краще торгувати з ЄС, ніж воювати на боці РФ: підсумки візиту Макрона і фон дер Ляєн до Китаю в огляді експертів
Як повідомлялося раніше, Захід прагне запобігти подальшому зближенню Китаю і Росії. Візит президентів Франції та Єврокомісії до Пекіна спрямований на те, щоби Китай не перейшов до надання прямої військової підтримки Москві.