Китай працює над тим, щоб стати самодостатньою державою, а для цього у світі має бути все спокійно, — експертка

Наталія Плаксієнко-Бутирська. Фото: media.az

Новий китайський уряд заявив, що потрібно працювати на об’єднання, а не роз’єднання. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“Щодо ситуації всередині країни, через те, що світова економіка на сьогодні перебуває в турбулентності й після пандемії, і внаслідок війни Росії проти України, і через інші чинники, то, звісно, експорт, на який країна покладалася, ставиться під сумнів. Китай не зможе вже за допомогою експорту нарощувати ті обсяги, які б йому хотілося. Це перше. Друге — Китай зараз намагається активізувати свій внутрішній ринок, але на внутрішньому ринку теж з’явилися проблеми, які не дають країні набирати таких обертів, які б їй хотілося. І тому Китай поставив під час з’їзду нинішнього свій план ВВП 5%. Це низький рівень ВВП для країни, яка звикла до 10, 6 і 7%. Торік 5,5% країна планувала отримати, але змогла відпрацювати лише на 3%. Тому новообраний прем’єр-міністр визнає, що намагатиметься реалізувати всі можливі методи для того, щоб витягнути країну і після локдауну, і після негативних впливів у політиці локдаунів. Але й також визнає і складнощі, з якими зустрічатиметься економіка”, — сказала вона.

Експертка зазначила, то у зв’язку з цим прем’єр-міністр приділив увагу відносинам Сполучених Штатів і Китаю, тому що ці економіки між собою дуже сильно пов’язані.

“Він сказав, що їм важливо працювати не на роз’єднання, а на з’єднання, і від цього буде всім добре. Це те, що є насправді. Китаю важливо на сьогодні, попри складнощі у відносинах, політичні, дипломатичні непорозуміння зі Сполученими Штатами, все-таки вберегти цей економічний зв’язок. Китай зараз працює над тим, щоб стати самодостатньою державою. Благо в нього велике населення, розвинена промисловість і можливість закуповувати ресурси. Зокрема, Росія стає важливою ресурсною базою, крім Близького Сходу та інших країн, з якими у Китаю налагоджені стосунки, Центральна Азія зокрема”, — каже Плаксієнко-Бутирська.

Але все-таки, констатує вона, для того, щоб стати самодостатнім, Китаю потрібен час.

“А для того, щоб реалізувати ті великі цілі, й стати державою розвиненою і потужною, то, звісно, бажано було, щоб у світі було все спокійно, і щоб обстановка не тиснула на розвиток Китаю. Тому ми чуємо дуже багато розмов про те, що Сполучені Штати пригнічують розвиток, про те, що вони заважають розвитку Китаю. Все-таки їм хочеться, з одного боку, проявляти свої амбіції, впливати на міжнародні процеси, а з іншого боку, жити в м’якій ванні, яка була раніше”, — резюмувала Плаксієнко-Бутирська.

Читайте також: У Китаї — новий уряд, ще більш антизахідний та ідеологічно заряджений: чого очікувати (ВІДЕО)

Прямий ефір