Глобальний саміт миру заплановано на червень у Швейцарії. Очікується, що близько 100 країн отримають запрошення на участь. Однак, ситуація з участю Китаю є найскладнішою, особливо через тісні відносини Пекіна з Москвою. Про це сьогодні, 12 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко, зазначивши, що якщо в саміті візьмуть участь понад 50 країн, це буде вже значним успіхом.
“Щодо Китаю найскладніша ситуація. Китай, маючи особливі відносини з Росією, а країна-агресор демонструє вкрай негативне ставлення до Глобального саміту миру, намагаючись применшити його значення… Так, Росія вмовлятиме Китай не брати участі”, — сказав він.
Політолог зазначив, що наразі Пекін не визначився щодо участі в саміті.
“Більш імовірно, що Китай може не брати участі саме через російський фактор. Однак я не виключаю, що якщо Китай відчує, що мирний процес, ініційований Україною і підтриманий Швейцарією, набирає обертів і стає значущим, то Китай може направити свого представника для участі в саміті. І майже напевно це не буде перша особа”, — наголосив він.
Фесенко вважає, що в питанні участі в саміті китайського лідера Сі Цзіньпіна велику роль відіграють “статусні ігри” та особливі відносини з Росією.
“Щонайменше, спецпредставник Китаю, який займається мирними переговорами, може бути одним із варіантів. Проте, судячи з офіційної інформації від Швейцарії, запрошення буде надіслано приблизно 100 країнам. Ймовірно, брати участь буде менше. Однак, якщо бере участь понад 50-60 країн, це вже буде значним успіхом, на мій погляд. Минулого року, на зустрічі політичних радників у Швейцарії, присвяченій підготовці цього саміту, взяли участь близько 80 країн. Я вважаю, що можливо досягти цього рівня. Просто не всі країни відправлять своїх очільників”, — підсумував Володимир Фесенко.
Читайте також: Глобальний Південь може виявити найбільший інтерес до 5-го пункту української формули миру, — експерт-міжнародник
Нагадаємо, 15 і 16 червня Швейцарія проведе мирний саміт щодо України в Бюргенштоку.
Раніше президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю українським журналістам розповів, що немає конкретного списку країн на Глобальний саміт миру, який має відбутися у Швейцарії. Але Україна розраховує на участь 80-100 країн.