Китай по суті вводить санкції проти РФ, припиняючи банківські операції — аналіз Уса

Іван Ус. Скріншот: uatv.ua

Унаслідок санкцій, які було введено проти Росії, країна відійшла від роботи з валютами Заходу. Частка китайського юаня на валютному ринку РФ наблизилася до 100%. Про це сьогодні, 30 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

“У Росії частка юаня на валютному ринку в червні становила 99,6%. Тобто Росія опинилася в повній залежності від Китаю. І як багато хто каже, що в разі, якщо Китай, а він це любить робити, вкотре вирішить знецінити свою валюту для кращих позицій на зовнішніх ринках, для Росії це означатиме велику проблему, оскільки там повністю ставка зроблена на юань”, — зауважив він.

Ус звернув увагу, що банки Китаю дуже сильно залежать від співпраці з глобальним фінансовим світом.

“І тому Bank of China, провідний банк Китаю, заявив, що не співпрацюватиме з російськими банками, на які поширюються санкції. А це приблизно дві третини банківської системи Росії. Це провідний китайський банк, і щобільше, основні китайські банки також намагаються мінімізувати контакти з Росією. І зараз уже Росія вибудовує відносини зі, скажімо так, більш дрібними банками, які розташовані на півночі країни. Як відомо, центрами економіки Китаю є якраз південь і південний схід, і аж ніяк не північ. Відповідно, виникає проблема з розрахунками”, — повідомив економіст.

За його словами, це призвело до того, що заступник голови Центрального банку Росії прямим текстом на одному з форумів говорив, що треба шукати різні форми розрахунків у міжнародній торгівлі, оскільки грошові розрахунки не зовсім можуть забезпечити необхідний результат, і треба переходити до старіших форм.

“По суті, він говорив про те, що треба повернути бартер, натуральний обмін. Світ ці всі терміни вже почав забувати, їх згадують тільки в підручниках історії. А тут заступник голови Центрального банку Росії каже, що ні, треба повернути розрахунки товар за товар. Тобто виключити фінанси. І виходить, що Китай, попри те, що санкції проти Росії не запроваджував, потихеньку своєю політикою поступового приєднання до СОТ, точніше, небажанням потрапити під ризик вторинних санкцій, створює ті ж самі санкції проти Росії. І зараз у Росії є проблема з тим, щоб навіть елементарно розраховуватися з Китаєм у його грошовій валюті — юанях”, — пояснив Ус.

Читайте також: Китай не в змозі посилити російську економіку — розбір

Нагадаємо, один з найбільших державних банків Китаю Bank of China виходить з Московської біржі.

Прямий ефір