Китай опинився в абсолютно нових для себе умовах і його турбує міжнародне середовище, — Плаксієнко-Бутирська

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Китай зараз опинився в абсолютно нових для себе умовах. Не тих, які були в попередні 20 років. Міжнародне середовище зараз неспокійне і Китай відчуває ворожість щодо себе. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“Тому що те середовище, яке було навколо Китаю, дало можливість йому піднятися, економічно посилитися і стати державою, яку на сьогодні ми бачимо. Це найголовніше. Те, що на сьогодні, що стосується Сі Цзіньпіня, він сконцентрував владу в своїх руках і задав напрямок, куди має рухатися Китай. З одного боку, він підтвердив стратегію, яка виникла ще 100 років тому, тобто бажання до 100-річчя заснування Китаю зробити його сильною соціалістичною державою. Є ще плани, що вони мають досягти”, — сказала вона.

За словами експертки, серед іншого, Китай хоче отримати сильний середній клас, сильне соціальне суспільство, заможне суспільство, потужну державу.

“Ці цілі є, і Сі Цзіньпін поставив на чолі себе не тільки на третій термін, але й підписався під тим, що особисто працюватиме над досягненням того, що було прописано в статуті партії. Крім того, він ще доклався до цього, тому що сам зробив деякі пункти, які теж увійшли до статуту разом із Ден Сяопіном і Мао Цзедуном. Тобто особисті амбіції”, — каже Плаксієнко-Бутирська.

Водночас, зазначає вона, на сьогодні міжнародне середовище турбує Китай, воно неспокійне. Той глобальний світ, який був основою і розвитку Китаю, і глобальні фінансові структури, які допомогли Китаю, вони певною мірою зараз починають якісь певні трансформації.

“Світ регіоналізується, фрагментується, з’являються ці блоки, які так Китай не любить і які критикують, і ворожість щодо Китаю. Тому він зараз повинен, з одного боку, зробити основу навколо себе, яка б допомогла йому бути більш твердим на світовій арені. А з іншого боку, найголовніше, він ще має зробити підґрунтя всередині себе, всередині Китаю, тому що економіка, економічна його міць і військова міць — це те, що визначатиме і його позиції в майбутньому світі, і даватиме можливість чи неможливість досягнути лідерства світового глобального, якого так би хотілося Китаю досягти. Власне кажучи, Сі Цзіньпін став першим після своїх попередників, після, зокрема, Ден Сяопіна, який голосно висловився про те, що Китаю хочеться більше, ніж він є. Китай перестав ховати свої можливості, свої сили, як це робили за Ден Сяопіна. І певною мірою він зробив виклик Сполученим Штатам і тій західній системі, яка була побудована і, зокрема, з основою, і з головним лідерством США”, — розповіла Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Читайте також: У Китаї — новий уряд, ще більш антизахідний та ідеологічно заряджений: чого очікувати (ВІДЕО)

Прямий ефір