Китай обмежує торговельні угоди та фінансові розрахунки з РФ: причини назвав Єфремов

Росія і Китай. Ілюстрація: gettyimages.com

Пекін став обмежувати торговельні угоди з РФ, особливо пов’язані з ними фінансові розрахунки. Крім того, у Китаї не були особливо чутливими до прохань європейців, але зараз сильно стурбовані тим, що до влади може повернутися Дональд Трамп. Про це сьогодні, 31 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав доцент кафедри міжнародних відносин НаУКМА, експерт Української асоціації китаєзнавців Дмитро Єфремов.

За його словами, Дональда Трампа Китай сприймає як екзистенційну загрозу.

“Вони очікують нової торгової війни, причому повномасштабної війни, а не якоїсь локальної, яку практикує адміністрація Байдена. І вони хотіли б себе якимось чином убезпечити від втрат, які принесе подібна торгова війна”, — пояснив Єфремов.

Він зауважив, що в Китаю є два напрями дій, і він обов’язково зробить певні кроки.

“Перший пов’язаний із підвищенням внутрішньої автономії національної економіки Китаю від торгівлі із зовнішнім світом. Це політика, яка реалізується вже протягом кількох років. І ідея полягає в тому, щоб Китай був повністю самодостатнім у забезпеченні себе всіма продуктами, товарами як проміжного характеру, так і кінцевого споживання. Другий напрям пов’язаний із відносинами з іншими країнами. І тут насамперед треба виділити Європейський Союз. Для Китаю Європейський Союз є важливим ринком, на який він може продавати надлишки товарів, вироблених усередині країни. І для того, щоб мати доступ до цього ринку, необхідно мати хороші конструктивні відносини з ЄС. Усі європейські чиновники, мабуть, крім Орбана, які відвідували Пекін, напевно, також нагадують китайському керівництву про те, що їхні взаємини з Європейським Союзом перебувають у суттєвій залежності від позиції Китаю щодо війни в Україні та від підтримки, яку гіпотетично або фактично надає Китай Російській Федерації у війні”, — звернув увагу експерт.

Єфремов додав, що за загрози того, що Трамп повернеться до Білого дому, в Китаю виникає додатковий стимул бути чутливим і реагувати на прохання європейських лідерів про те, щоб змінювати свою позицію щодо війни Росії проти України.

“Візит Дмитра Кулеби — це перший крок у цьому напрямку, який у Китаї відбувся минулого тижня. І, можливо, за цим підуть і подальші кроки”, — вважає він.

Читайте також: Візит глави МЗС України до Китаю дав надію на розвиток стратегічного партнерства, — Литвин

Нагадаємо, Китай посилив експортний контроль за дронами, які можуть використовуватися у військових цілях.

Прямий ефір