Китай обійняв чіткішу позицію на підтримку Росії, — Плаксієнко-Бутирська

Сі Цзіньпін і Володимир Путін. Фото: ap.org

Другий китайський “мирний план” — це план заморожування війни. Він ще більшою мірою, ніж перший, висуває вимоги щодо деескалації саме до Києва, а не до Москви, яка, обговорюючи нібито його пункти, розпочала операцію в Харківській області України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“Чому в спільній заяві, яку озвучили Путін і Сі, немає жодних пунктів, які говорять про те, що не потрібно розширювати зону бойових дій, не потрібно захоплювати більше територій, не потрібно використовувати ядерну зброю? Чому ці пункти деескалації звучать до України, а не до Путіна, який у той момент, коли обговорюють ці пункти з ним, розпочинає нову операцію в Харківській області?” — порушує риторичні питання гостя ефіру.

На її думку, це і відмова Пекіна від участі у Глобальному саміті миру наголошує на чіткій позиції Китаю в підтримці РФ.

“Позиція Китаю стала зараз чіткішою, ніж він намагався утримати. Тим, що Китай не бере участі у Саміті миру, він показує чітко, що він підтримує Росію, що він сприяє Росії”, — наголосила Плаксієнко-Бутирська.

Вона зазначила, що насправді Пекін підтримує Москву протягом усього періоду повномасштабної агресії РФ проти України, використовуючи Росію як інструмент протистояння зі США та загалом ослаблення Заходу. Китай не влаштовує нинішній світоустрій. З приходом Сі Цзіньпіна країна змінила бачення свого місця у світі. Водночас, говорячи про багатополярність, Пекін, на переконання експертки, намагається збудувати двополярний світ.

“Він вибудовує як мінімум двополярний світ, у якому Росія працює корисним елементом, що послаблює Захід і допомагає Китаю. Навіть платформа, яку він вибудовує для того, щоб запропонувати свої так звані “мирні ініціативи” для врегулювання російсько-української війни, це, насамперед, більш стратегічна позиція. Він бачить шанс об’єднати навколо себе країни глобального Півдня, які підтримують його зараз як країну, що пропонує свої “мирні ініціативи”, а загалом — як країну, яка впливатиме на миротворчий процес, на нову архітектуру безпеки, яка вибудовуватиметься після війни. Також ця платформа допомагатиме Китаю посилювати свої особисті позиції у його протистоянні зі Сполученими Штатами Америки. Хоч би хто прийшов до влади, Байден чи Трамп, вони не змінять свою політику, і Китай готується до гри в довгу. На жаль, за рахунок інтересів України, за рахунок того, що він не лише не підтримує Україну, а до певної міри допомагає нашому ворогові”, — зазначила магістерка зовнішньої політики.

Читайте також: Пекін підтримав Москву другим “мирним планом” — позиція Києва (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна виключає будь-які альтернативні “мирні саміти”, зокрема й той, який запропонував Китай.

Читайте також: Глобальне лідерство та економічна вигода: Рейтерович назвав головні цілі “мирного плану” Китаю

Прямий ефір