Китай не зацікавлений відкушувати території у Російської Федерації, — експерт

Прапор Китаю. Фото: meixingnan.com

Китай не зацікавлений забирати будь-яку територію у Російської Федерації. Таку думку сьогодні, 19 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив доцент кафедри міжнародних відносин Національного університету “Києво-Могилянська академія” (НаУКМА), експерт Української асоціації китаєзнавців Дмитро Єфремов.

“Це один із тих міфів, які сконструйовані в нас у голові. Ні, Китай не зацікавлений у тому, щоб відкушувати якусь територію від Російської Федерації”, — сказав він.

Експерт зазначив, що Приморський край РФ, який межує з КНР, — ця територія депресивна та збиткова, крім самого порту Владивосток.

“Точно така сама депресивна й збиткова територія по інший бік річки або по інший бік кордону на стороні Китаю. Ці північно-східні провінції Китаю вважаються безперспективними, такими, з яких населення постійно виїжджає до якихось інших, більш сприятливих регіонів. Там потихеньку скорочується промисловість й через важкий клімат, через відсутність виходу до моря й зручного, скажімо, транспортного сполучення ці провінції потихеньку відстають у темпах розвитку від інших провінцій Китаю”, — сказав Єфремов.

За його словами, вільний прохід китайських кораблів прикордонною річкою Туманна може пожвавити бізнес хоча б у якійсь вузькій локації, тому що ці внутрішні провінції Китаю тоді отримають короткий доступ до морських вод та до портів.

“Але, з іншого боку, все одно намагатися домогтися від Росії якихось територіальних поступок великих розмірів — це не те, чого б хотів Китай з тієї простої причини, що такий тиск буде сприйнятий усіма іншими сусідами Китаю як велика загроза для їхньої власної безпеки. Це буде підштовхувати країни навколо Китаю об’єднуватися проти Китаю. Звичайно, у Пекіні цього б не хотіли. І тому якщо ми говоримо про якісь форми залежності, то Китай віддав би перевагу тим формам, які мають якийсь м’який або прихований характер для того, щоб впливати й контролювати політику в певних регіонах або сусідніх країнах”, — переконаний експерт.

Читайте також: Китай не прагне поставити Росію на коліна, у його картині світу вона має відігравати важливу роль — аналіз Єфремова

Раніше голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко висловив думку, що Заходу, найімовірніше, не вдасться досягти того рівня тиску на Китай, який буде здатний змінити політику Пекіна щодо РФ. 

Прямий ефір