Китай не припинить підтримувати Росію через стратегічні інтереси — розбір експертки

Прапори Росії та Китаю. Фото: gettyimages.com

Китай і Росія формують союз, заснований на спільних стратегічних інтересах, що включає спільні військові навчання, обмін технологіями та протистояння Заходу. Про це сьогодні, 13 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла експертка із питань Східної Азії, магістрка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“Я не думаю, що Китай перестане підтримувати та співпрацювати з Росією, тому що вони мають спільні плани, стратегічні плани щодо стримування Заходу. Навпаки, бачимо збільшення співробітництва різних рівнів. Я не бачу, щоб Китай відмовився від допомоги Росії”, — сказала вона.

Експертка нагадала, що, зокрема, США вже заявили про допомогу Китаю Росії у розвитку військово-промислового комплексу.

“У відповідь Китай отримує технології, які раніше Росія відмовлялася давати йому. Це стосується розробок ракет, підводних човнів та тих технологій, які потрібні Пекіну для вдосконалення свого військово-промислового комплексу”, — розповіла Плаксієнко-Бутирська.

Як вона зазначила, взаємодія Китаю та Росії проявляється і в таких галузях, як протидія США та західним країнам на дипломатичному рівні — посиленні БРІКС.

“Цей майданчик поступово перетворюється на платформу, що протистоїть західним країнам. Наприклад, Китай звинувачує США у спробах стримувати маленькі країни та негативно впливати на них. Водночас Китай і Росія прагнуть протистояти Заходу та домагатися рівних умов для всіх країн. У цьому напрямі дві країни серйозно співпрацюють”, — пояснює експертка.

Плаксієнко-Бутирська звернула увагу і на те, що Китай активно співпрацює з Росією у військовій сфері. Наприклад, у межах навчань “Океан-2024” у Балтійському, Каспійському, Середземному та Арктичних морях. Незабаром також стартують спільні навчання “Взаємодія-2024” у Японському та Охотському морях.

“За подібними навчаннями, які дві країни намагаються подати під різними принципами, насправді ховається підготовка та узгодженість дій між ними. Адже будь-які військові навчання та вдосконалення ВПК у сучасному світі є знаком не мирних цілей, а скоріше, військових приготувань. Китай, звичайно, має прагнення отримати досвід, яким володіє Росія, особливо у веденні війни проти західних країн. Таким чином, враховуючи взаємодію між двома країнами, їхню риторику та тісні контакти на всіх рівнях, не варто очікувати, що Китай раптом стане на бік Заходу, України та справедливого світу, оскільки це суперечить інтересам Росії, а Китай у цьому, безумовно, не зацікавлений”, — підсумувала Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Читайте також: Далекобійні удари по РФ, ситуація в Курській області та дебати Трампа з Гарріс: аналіз ключових подій тижня з Єгором Скориною

Прямий ефір