Китай не піде на надання прямої військово-технічної допомоги Росії — аргументи експерта-міжнародника

Росія і Китай. Ілюстрація: ukrinform.ua

Китай не піде на надання прямої військово-технічної допомоги Російській Федерації, оскільки розуміє, що це призведе до досить серйозних наслідків для нього. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт-міжнародник Євген Добряк.

“Китай прекрасно розуміє, що пряма військово-технічна допомога, військова, Російській Федерації призведе до досить серйозних наслідків. Про це заявлялося у 2022, 2023 роках та цього року. Накладення санкцій на певні фінансово-банківські установи Китаю, на китайські компанії, корпорації, які фактично імплементовані в західну систему економічну і фінансову, — це для Китаю буде болюче питання”, — сказав він.

Експерт зазначив, що Китай ще не оговтався повністю від економічного спаду. Добряк нагадав, що китайська економіка є експортоорієнтованою, і її головними ринками збуту залишаються Європейський Союз і США.

“Загалом це півтора трильйона доларів. І, наприклад, та ж Росія — 240 мільярдів. Це непорівнянні цифри. Плюс джерело інвестицій, високих технологій, інновацій — це Європа та західний світ. Усі це прекрасно розуміють. І тому, я думаю, навряд чи Сі Цзіньпін пішов на це й не піде на пряму військово-технічну допомогу Російській Федерації. Так, він навіть заявив у результаті переговорів із Блінкеним, де говорив, що ми не постачали й не будемо постачати військову техніку, летальне озброєння Російській Федерації, та поставимо під жорсткий контроль товари подвійного призначення. Ну, це те, що дуже необхідно Російській Федерації: верстати, компоненти, мікрочипи тощо, те, чого не вистачає для створення ракет, танків та всього іншого”, — сказав він.

Водночас експерт-міжнародник не виключає, що КНР може вести якусь гру з постачанням РФ товарів подвійного призначення.

Читайте також: На ефективність санкцій проти РФ впливає вікно можливостей у вигляді її тісної співпраці з Китаєм, Туреччиною та з ОАЕ, — Пендзин

Раніше повідомлялося, що західні аналітики стурбовані поглибленням співпраці між Росією, Китаєм, Північною Кореєю та Іраном. Як заявив колишній спічрайтер Білого дому Девід Фрум, світ зіткнувся з “глобальним об’єднанням диктаторів”.

Прямий ефір