Китай не зацікавлений у наданні кредитів Російській Федерації, тому що отримати натомість від країни-агресора Пекіну вже немає чого — все і так отримано. А також видання кредитів Росії — це загроза для КНР нових санкцій з боку США. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.
Так він прокоментував інформацію, що Мінфін Росії обговорює з Пекіном можливість отримання кредитів у юанях як симетричну відповідь заморожуванню російських активів за кордоном.
“Сьогодні, з урахуванням того, що доступ до міжнародних ринків для російських компаній практично закритий, вони не можуть вийти на фінансові ринки, у міжнародних банків або структур взяти гроші і на цю валюту купити те, що їм потрібно. Росія шукає обхідні шляхи. Але одразу постає проблема. По-перше, я не до кінця впевнений у тому, що Китай погодиться в принципі видавати кредити РФ. Тому що це може породити додаткову загрозу застосування санкцій з боку Сполучених Штатів Америки”, — пояснив Бураковський.
За словами експерта, ця ідея з’явилася не вчора, а вже приблизно протягом року, наскільки відомо з матеріалів, що просочилися в пресу, РФ веде такі перемовини з Китаєм.
“Але поки віз і нині там. Далі постає питання — якого роду будуть ці кредити? Якщо це будуть кредити, наприклад, на придбання китайських товарів, і все, що з цим пов’язано, це одна ситуація. Якщо це будуть якісь кредити, на які, наприклад, РФ спробує придбати товари за межами Китаю, то зрозуміло, що тут нічого не вийде”, — каже він.
Тому поки що Бураковський з великим скепсисом ставиться до перспективи отримання Російською Федерацією відповідних кредитів від Китаю.
“І останнє. Навіть якщо, припустимо, з якихось причин Китай захоче видавати ці самі кредити, то, по-перше, там будуть досить жорсткі, невигідні для РФ усі умови. А з іншого боку, санкції з боку США можуть бути застосовані не тільки проти банків або якихось структур, які дають ці кредити, але й проти китайських підприємств. Принцип “око за око” в санкціях діє просто зі 100%-ю невідворотністю”, — резюмував Ігор Бураковський.
Читайте також: Два роки повномасштабної війни проти України: наслідки для економіки Росії оцінили експерти
Нагадаємо, Європейський Союз продовжив обмеження щодо Росії до 24 лютого 2025 року. Це рішення опубліковано в Офіційному законодавчому журналі ЄС. Після початку повномасштабного вторгнення РФ до України Брюссель запровадив 12 пакетів санкцій проти країни-агресора. 13-й пакет було затверджено 24 лютого 2024 року. Крім того, як повідомив президент Джозеф Байден, США запровадили понад 500 нових санкцій щодо РФ. Цей санкційний пакет — найбільший від початку повномасштабної російської агресії.