Китай може досягти Японського моря, використовуючи свій вплив на РФ і КНДР, — експерт про долю річки Туманної

Флаг Китая на фоне городского пейзажа Шанхая. Фото: gettyimages.com

Перемовини про дозвіл навігації суден через річку Туманну між Росією, КНДР і Китаєм почалися давно. Однак наразі Пекін володіє достатніми важелями впливу як на Москву, так і на Пхеньян, що дає йому змогу розглядати можливість реалізації такого важливого інфраструктурного проєкту. Про це сьогодні, 21 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив китаїст Лейпцизького університету Олексій Чигадаєв.

“Якщо дивитися на карту, можна наочно побачити, що там перетинаються території КНДР, Росії та Китаю. У Пекіна складається унікальна ситуація, тому що до моря не вистачає буквально 15 км. І ось у вас уже пряма дорога до Владивостока та Японії”, — сказав він.

За його словами, пряма дорога до Японії дійсно збільшує військові ризики.

“Водночас це справді величезний економічний плюс як для Росії, так і для КНДР, оскільки будь-яка логістика водою набагато дешевша, ніж залізничними шляхами, машинами та вантажівками”, — зазначив Чигадаєв.

Він звернув увагу на те, що це питання довго обговорювали, проте воно залишалося поза публічною увагою до останнього державного візиту російського диктатора до Пекіна місяць тому.

“Там було підписано величезну угоду, близько 60 сторінок, яку всі проігнорували. Якщо придивитися, там дійсно є пункт про те, що і КНДР, і Росія, і Китай мають розглянути в межах взаємного інтересу поглиблення річки, її розширення та створення вільної економічної зони для трьох країн одночасно”, — розповів Чигадаєв.

Експерт наголосив, що тепер можливість такого економічного об’єднання обговорюють Москва та Пхеньян.

“Історія обговорювалася давно, але зараз у Китаю є інструменти тиску як на КНДР, так і на Росію. Китай може дозволити собі реалізувати такий значущий інфраструктурний проєкт. Наразі там знаходиться автомобільний міст, який перешкоджає навігації (через нього не можна проплисти). Однак немає нічого страшного в тому, щоб знести старий міст між КНДР і Росією, та побудувати на його місці новий. Про це також є угода, й Китай цілком може допомогти в цьому. Чому б і ні?”, — підсумував Олексій Чигадаєв.

Читайте також: “Цьому потрібно покласти край”: як Китай допомагає Росії вести війну проти України (ВІДЕО)

Нагадаємо, річка Туманна протікає вздовж кордону Китаю, Північної Кореї та Росії, впадає в Японське море. Китайські судна зараз можуть вільно переміщатися річкою лише до села Фанчуань і не мають змоги вийти до моря, оскільки для проходу 15-кілометрової ділянки, що залишилася, їм необхідний дозвіл від Росії та КНДР.

При цьому Міст дружби, побудований між Північною Кореєю і Росією ще в радянські роки, є додатковою перешкодою для проходу великих китайських кораблів.

Прямий ефір