Китай має визначитися з позицією до другого Глобального саміту миру, — Мережко

Прапор Китаю. Фото: gettyimages.com

До проведення другого Глобального саміту миру важливо, щоб Китай визначився зі своєю позицією щодо війни Росії проти України. Про це сьогодні, 17 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

“Китай повинен зайняти чітку позицію. Тобто чи підтримує він Статут ООН і міжнародне право, чи підтримує він принцип територіальної цілісності всіх держав, рівності, невикористання загрози силою в міжнародних відносинах, або ж він проти міжнародного права, проти Статуту ООН?” — сказав він.

За словами Мережка, Пекіну необхідно довести свою позицію діями.

“Саме участю в мирному процесі, який підтримує більшість держав світу. Або ж, тоді буде очевидно, що він повністю перебуває на боці держави-агресора”, — наголосив голова комітету.

Мережко також поділився думкою, що другий Глобальний саміт миру необхідно провести якомога швидше, щоб зміцнити досягнуту політико-правову рамку.

“Я впевнений у тому, що в другому Саміті миру візьме участь більша кількість держав і, ймовірно, вдасться розширити і кількість пунктів формули миру президента України Володимира Зеленського”, — додав Олександр Мережко.

Читайте також: Світ чітко розділений на чорне і біле: підсумки Саміту миру підбиваємо з Михайлом Подоляком

Нагадаємо, у Швейцарії відбувся Глобальний саміт миру, ініційований Україною. Над обговоренням формули миру президента Володимира Зеленського працювали понад 100 іноземних держав і міжнародних організацій.

Прямий ефір