Китай конвертує слабкість Заходу у вигідну для себе позицію в переговорах, — Жовтенко

Прапори США та Китаю. Фото: gettyimages.com

Між США і Китаєм існують скоріше не розбіжності, а стратегічне бачення як самої розв’язаної Росією проти України війни, так і в принципі того, що Китай робить зі своїми найближчими союзниками, такими як Іран і Північна Корея. Про це сьогодні, 28 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів експерт з міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

“Для західного світу, для США, для НАТО повномасштабна війна Росії проти України є насамперед наріжною загрозою як для європейської, так і для євроатлантичної системи безпеки. Зі свого боку Китай, не надаючи напряму військову допомогу Росії, робить це руками кишенькових проксі-диктатур, таких, наприклад, як північнокорейська. Сприяє РФ у плані зовнішньоекономічних зв’язків, щоб російська економіка продовжувала працювати, навіть незважаючи на санкційний тиск, і відповідно, забезпечує її військовим ресурсом. І ось ця ситуація, яку Захід і США бачать як загрозу, Китай бачить для себе як стратегічну можливість”, — пояснив експерт.

За його словами, наразі Китай керує своїми союзниками, такими як північнокорейський режим Кім Чен Ина, як іранський режим, а тепер уже й путінський режим у Москві.

“Стратегія КНР полягає в тому, щоб мати такі кишенькові проксі-диктатури в ключових регіонах світу, які є важливими для Заходу і представляють національні інтереси Заходу, зокрема, Європа. Іншими словами, Китай, маючи прямий вплив на всі ці три диктатури, намагається конвертувати свій вплив у геополітичні бали. Тобто насправді для Китаю такий прямий вплив на ключові диктаторські режими, які являють собою головні джерела дестабілізації і для європейської безпеки, і для безпеки Близького Сходу, і, відповідно, для безпеки Азіатсько-Тихоокеанського регіону, є додатковими важелями тиску на Захід”, — розповів експерт.

Не секрет, що в Китаю намічаються досить серйозні проблеми з економікою, додав гість ефіру.

“І головна стратегічна мета Китаю, окрім того, щоб нарощувати геополітичний вплив, — це відновити торгівлю із Заходом, з Європейським Союзом і США максимально на тих умовах, які б влаштували офіційний Пекін. Для того, щоб тиснути на Захід, Китай і використовує свій вплив на ось ці проксі-диктатури”, — зазначив спікер.

За його словами, така сама ситуація і щодо війни Росії проти України.

“Війна в Україні, що триває, вигідна Китаю тим, що вона змушує країни Заходу витрачати ресурси, по-перше, на підтримку України, по-друге, на допомогу і на підтримку власних економік. Це робить країни Заходу менш сильними за столом переговорів. Тому чим довше ця війна триває, тим це більш вигідно Китаю. Тому що він намагається конвертувати слабкість Заходу, що наростає, в бонуси для себе за столом переговорів”, — резюмував Тарас Жовтенко.

Читайте також: Китай під прикриттям Росії тестує свої ВПС для можливого протистояння зі США, — аналітик про інцидент біля берегів Аляски

Прямий ефір