Китаю цікаві економічні вигоди у зовнішній політиці, тому він продовжує співпрацю і з Росією, і з Україною. Громадська думка в Китаї не може вплинути на рішення партії, а питання гуманізму замінюються прагматизмом. Про це сьогодні, 24 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів китаїст із Лейпцизького університету Олексій Чигадаєв.
“Партія керується лише економічними інтересами. Попри те, що йде війна, Китай купує дешеву нафту в Росії і є важливим торговим партнером України”, — зазначив він.
Україна може запропонувати Китаю те, що буде йому цікаво.
“Китаю не цікаві людські жертви, а ось плани на відновлення України навпаки. Китаю буде набагато цікавіше послухати пропозиції українського уряду про те, як китайських підрядників можна залучити до відновлення українських міст”, — сказав експерт.
Варто зазначити, що в Китаї немає доступу до світової мережі інтернет. Навіть у керівництва Китаю позиція щодо війни Росії проти України сформована однобоко.
“У Китаї немає доступу до альтернативної інформації з української точки зору. У Китаї працюють російські пропагандистські джерела, а ось українських джерел мало. Тому в китайського керівництва складається таке однобоке враження”, — підкреслив китаїст.
Громадянське суспільство зі свого боку не відіграє ролі в ухваленні зовнішньополітичних рішень.
“Ми перебільшуємо роль громадянського суспільства в Китаї. Китайці не можуть якось вплинути на свою владу. Зовнішньополітичні рішення ухвалює Політбюро, ЦК, КПК, не озираючись на власний народ, тому що це не важливо, це не демократія. І навіть якби зараз у всіх українських ЗМІ було представництво в Китаї, я не думаю, що це якось вплинуло на ситуацію”, — пояснив Чигадаєв.
Читайте також: У Китаю немає досвіду вирішення зовнішньополітичних конфліктів, — Чигадаєв