Китай, Іран та інші країни вивчають досвід застосування морських дронів Україною, — Лакійчук

Морські дрони. Фото: itc.ua

Успішні операції морських дронів України проти Чорноморського флоту Росії привертають увагу багатьох країн, включно з Китаєм та Іраном. Про це сьогодні, 30 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт, керівник безпекових проєктів Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.

“Спостерігає уважно і Китай, і Іран, багато країн, і багаті з потужними військово-морськими силами. Спостерігають як українські неіснуючі військово-морські сили завдають оперативної поразки російському Чорноморському флоту. Спостерігають і застосування нових сил і засобів, розуміючи, що хтось може застосувати подібні й до них”, — сказав він. 

Військовий експерт наголосив, що виробництво таких дронів відносно недороге, при цьому вони мають високу ефективність.

“Виробництво вже стає на потік. Так, наприклад, турки до російського вторгнення намагалися створити промисловий зразок морського безпілотника на експорт. Але, після роботи українських дронів-камікадзе, вони дійшли до того, що продавати потрібно якраз дрони-камікадзе. Тому, так, цей досвід вивчають у всьому світі, змінюється стратегія застосування морських сил. Саме внаслідок цього розробляються нові подібні види зброї”, — підсумував Павло Лакійчук.

Читайте також: Закупівля і виробництво БпЛА в Україні стало народним заняттям — як розширюється “Армія дронів” (ВІДЕО)

Нагадаємо, як заявив керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко, на вдосконалення технологій дронів у цивілізованого світу йде 30 років, Україна ж витрачає на це 2-3 тижні. У розробці та виробництві дронів Україна представила низку новацій, яких до неї не робив ніхто.

Прямий ефір