Китай і Туреччина як миротворці в російсько-українській війні — вигоди для країн пояснив Варченко

Іван Варченко. Фото: mvs.gov.ua

Врегулювати повномасштабну війну РФ проти України, а також отримати всі можливі вигоди, зокрема й економічні, в інтересах Китаю та Туреччини. Тому оптимальна для них роль — роль миротворців. Про це сьогодні, 25 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив експерт з питань безпеки Іван Варченко. 

“Україна чітко сформулювала на весь світ свою систему цінностей і розуміння того, як має завершитися війна, щоб це завершення було справедливим, щоб ми на майбутнє заклали основи довгого і безпечного миру. Це публічна позиція, яку підтримала Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй. І те, що держави намагаються зіграти свою геополітичну роль, шукають свою місію, зокрема, використовуючи російсько-українську війну, як Туреччина чи Китай, у цьому немає нічого дивного”, — сказав він. 

Експерт додав, що Анкара і Пекін уже використовують російсько-українську війну з вигодою для своїх економік.

“Ми пам’ятаємо про “зерновий коридор”, яким скористалася економіка Туреччини. Ми пам’ятаємо про ціну на газ і нафту, за якою Китай або, наприклад, Індія купують ці [російські] ресурси. І, звісно, ці держави намагаються відіграти роль миротворця, оскільки це буде почуто в усьому світі й стане хорошим авторитетним ходом, якщо їм вдасться це зробити”, — пояснив він.

Варченко наголосив, важливо, щоб усі миротворчі ініціативи виходили насамперед зі справедливості для України.

“Україна стала жертвою російської агресії. Ми розуміємо, що Росія повинна понести повну розплату за те, що робить в Україні. За те, що вона розхитує основи світової системи безпеки, які склалися у світі. Росія буде нести відповідальність. І миротворчі ініціативи, які виходять, зокрема від Китаю, повинні будуть враховувати цей фактор. І, звичайно ж, Україна не буде торгувати своїми територіями, не буде відмовлятися від своїх територій, щоб сподобатися тому чи іншому миротворцю. Навіть якщо цей миротворець вважає себе світовою державою”, — резюмував Іван Варченко.

Читайте також: У жодному з пунктів немає слова “війна”: реакції України, ЄС, США та Росії на китайський “мирний план” (ВІДЕО)

Прямий ефір