Представники російського бізнесу масово скаржаться на проблеми із закордонними платежами. На початку січня турецькі банки практично повністю припинили приймати перекази з Росії. А з 1 лютого аналогічна ситуація виникла і з китайськими банками, повідомляє FREEДОМ.
Через майже два роки повномасштабної війни Туреччина і Китай міцно закріпили за собою статус головних торгових партнерів країни-агресора Росії. Поки захід вводить нові санкції, посилює контроль за дотриманням попередніх, російський бізнес вчиться їх обходити. І не без допомоги Анкари та Пекіна. У новому році, однак, події складаються зовсім не на користь росіян. Платежі в Туреччину і Китай не проходять, банки припиняють приймати перекази. Російський бізнес забив на сполох.
Подібні проблеми спостерігалися ще влітку 2023 року, але істотно змінилася ситуація тільки зараз. Причиною стало підписання президентом США Джо Байденом указу про вторинні санкції щодо банків і компаній, які порушують обмеження. Саме тому китайські та турецькі банки стали заморожувати платежі з Росії та в Росію. Під загрозою опинився ключовий канал поставок із Туреччини паралельного імпорту, зокрема товарів подвійного призначення.
Китайські постачальники масово відмовляються приймати юані з Росії, а якщо і йдуть на ризик, то після довгих і ретельних перевірок. За бажання Вашингтон може відрізати від доларової системи будь-яку компанію, тому, обираючи між російськими та іншими клієнтами, банки воліють зберегти основний бізнес.
Згідно з дослідженням Financial Times, ввезення через Туреччину 45 груп товарів, які використовуються російськими зброярами, зросло втричі з початком великої війни. Нові обмеження Вашингтона покликані перекрити шляхи для такої співпраці. Крім того, китайські банки більше не можуть надавати будь-які фінансові послуги військовому сектору Росії, незалежно від валюти операцій або місця проведення угод. Перед Кремлем знову, як і в лютому 2022 року, постає непросте питання про пошук нових посередників.
Читайте також: Китай щодо Росії багато в чому переглянув свої плани, — політолог
Нагадаємо, дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко заявив, що припинення розрахунків із РФ головним для російських імпортерів китайським банком підтверджує, що Китай проводить політику винятково у своїх інтересах.