Китай може брати участь у торговельних війнах, але не готовий вплутуватися в гарячу війну із Заходом. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.
Він нагадав, що США є найбільшим торговим партнером Китаю.
“Там оборот близько 750 млрд дол. на рік, до того ж в Китаю позитивне торговельне сальдо. Тобто для Китаю дуже вигідно торгувати, попри підвищені мита, які американський уряд ввів й вводитиме для китайських товарів. А також Китаю вигідно торгувати з Європейським Союзом. Німеччина є другим торговим партнером”, — сказав Попов.
Водночас, за словами експерта, попри всю рекламу, торгівля з Росією в китайському товарообігу перебуває на 8 або 9 місці — це близько 150 млрд доларів на рік.
“Тому так, Китай готовий брати участь у торговельних війнах, торгуватися за якісь відсотки квот і митних тарифів, але абсолютно не готовий до гарячої війни, тому що гаряча війна триватиме, найімовірніше, біля берегів Китаю, у Південнокитайському й Східнокитайському морях. І це просто зірве всю торгівлю Китаю, а сухопутні маршрути або Північний морський шлях не компенсують ті обсяги торгівлі. Китай критично залежить від торгівлі з іншими країнами світу, насамперед із Заходом”, — наголосив Попов.
Читайте також: У партнерських відносинах і з Росією, і зі США Китай діє виключно в межах своїх національних інтересів — думка
Нагадаємо, на думку голови правління Української асоціації китаєзнавців Віти Голод, Китай продовжить спроби змінити так званий світовий порядок глобального правління. Тому американо-китайське протистояння, яке почалося ще з часів Дональда Трампа, спостерігатиметься й надалі: і США, і Китай обмінюватимуться загрозливими заявами стосовно одне одного.