Китай домінує у відносинах із Росією, і його це повністю влаштовує, — Олещук

Росія і Китай. Ілюстрація: ukrinform.ua

Відносини Китаю і Росії важко назвати дружніми; скоріше, це зв’язки між чільною державою і сателітом. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Олещук.

“Це навряд чи можна назвати дружбою, скоріше, взаємовідносинами між чільною державою і сателітом. Чому? Тому що Росія істотно обмежена в зовнішній політиці. Куди може поїхати Путін? До Китаю, до Мінська та до Ірану міг би поїхати, якби не боявся долі іранського президента”, — сказав він.

Як він зазначив, водночас китайського лідера Сі Цзіньпіна раді бачити не тільки в Росії, а й у Європі та в США.

“Цілком очевидно, хто в цій парі є головним, а хто є лише помічником. І насправді Китай побудував дуже вигідну систему відносин із Росією, яка ґрунтується на тому, що Росія своєю агресією проти України загнала себе в ізоляцію, яку тільки поглиблює”, — наголосив Олещук.

За його словами, країні-агресору необхідно так чи інакше підтримувати відносини з рештою світу: продавати ресурси та купувати електроніку.

“На допомогу приходить Китай, з огляду на власні інтереси та економічні вигоди. Тому їхні відносини з Росією дуже односторонні: поки Китай отримує значні вигоди, він не проти, щоб подібний формат відносин тривав і далі. У цьому й полягає сенс цих відносин”, — пояснює політолог.

Він також нагадав про останній візит диктатора Путіна до Пекіна 15 травня.

“Весь Кремль знявся з місця і, подібно до пересувного цирку, вирушив на гастролі в Пекін. Це швидше нагадувало не дружній візит, а презентацію начальству регіональної філії. Очевидно, що Китай є домінантною стороною в цій парі, і його це повністю влаштовує”, — резюмував Петро Олещук.

Читайте також: “Віслюк китайського господаря”: візит Путіна до Пекіна проаналізували експерти

Нагадаємо, Путін привіз із собою до Китаю майже всіх ключових чиновників. Експерти вважають, що ця делегація буквально вмовляла китайських колег про допомогу та преференції, оскільки у Росії майже не залишилося союзників, а припиняти війну проти України диктатор не збирається.

Прямий ефір