Китай де-факто починає контролювати російські території, — Фесенко про посилення залежності РФ

Росія і Китай. Ілюстрація: gettyimages.com

Відносини Росії з Китаєм перетворилися на відверту васальну залежність. Це визнав президент Франції Еммануель Макрон. Про це сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Навіть якщо почитати лояльні Кремлю російські Telegram-канали, це просто навіть смішно. Вони самі кажуть, що єдина надія тільки на Китай, тільки Китай нас врятує, тільки Китай нам допоможе. Надії на власну країну вже немає”, — сказав він.

Політолог прокоментував ситуацію з присвоєнням китайських назв російським містам, наприклад, Владивосток — Хайшенвей.

“Вони змушені проковтувати всю цю ситуацію. Назва міст — це начебто дрібниця, офіційно Китай же нібито не висуває територіальних претензій до Росії. Але він де-факто починає контролювати зараз території, які раніше вважалися російськими або вважалися виключною зоною впливу Росії”, — каже Фесенко.

Він нагадав, що, коли Росія розпочинала неспровоковану війну проти України, одна з головних тез, якою вона її обґрунтовувала, — мовляв, увесь пострадянський простір — це виняткова зона інтересів Росії.

“Жодна інша країна, малося на увазі країни НАТО, Європейський Союз, не повинні втручатися у справи пострадянських країн. Але а тепер Китай. І не тільки Китай. Туреччина впливає і на Закавказзя, і на країни Центральної Азії, але Китай особливо. Але проти Китаю вони нічого не можуть сказати. Тож це нова реальність — за що боролися, на те й напоролися. Хотіли відновлення великої державності Росії, а за підсумком отримують її істотне ослаблення і посилення залежності від Китаю, та й не тільки від Китаю”, — констатував політолог.

Разом із цим, додав він, коли Китай ухвалює якісь рішення в обхід Росії, наприклад, провели саміт Китай — Центральна Азія, у дні перед самітом G7 (“Великої сімки”), Кремль тут безсилий.

“У Росії відреагували з сумом, але і з безвихіддю: “Ну, що поробиш, все, тепер Центральна Азія під Китаєм, іншого виходу у нас немає”. Домовився Китай про формування нових транспортних коридорів в обхід Росії, та ж сама реакція: “Ну, що робити, значить, усе, нема на кого більше сподіватися, навіть Китай нам не допомагає”. Ось ця емоція”, — підсумував Володимир Фесенко.

Читайте також: Саміт у Китаї з президентами країн Центральної Азії свідчить про те, що з позицією Москви вже не рахуються, — дипломат

Нагадаємо, як повідомив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, російський порт Владивосток стає не просто китайським портом, а внутрішнім китайським портом. Тому що ті товари, які проходитимуть через Владивосток, не вимагатимуть замитнення.

Прямий ефір