Китай надає допомогу Росії тим, що продовжує торгівлю в різних сферах, яка зараз йде на спад. Пекін усвідомлює, що війна РФ проти України заважає реалізувати свої інтереси в Європі та шукає шляхи до миру. Українській дипломатії необхідно зробити все можливе, щоб переконати КНР стати на бік Києва, який підтримує більшість розвинених країн світу. Про це сьогодні, 26 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Ігор Рейтерович.
“Пекін допомагає Москві тим, що з ними торгує. Це найголовніший момент. Вони це роблять у різних сферах. Обсяги досить великі. Це врятувало Росію на етапі, коли вони змогли перекрити те, що вони недоотримали з країн Заходу, з якими вони активно торгували. Зараз торгівля йде на спад. Китай купує в Росії сировину, різні енергоресурси, і це теж елемент підтримки”, — розповів він.
Доказів того, що Китай торгує з Росією зброєю немає, але товари подвійного призначення надходять.
“Щодо військових технологій тут дещо інша історія. Немає жодних доказів того, що Китай продає Росії безпосередньо зброю. Але Китай передає товари подвійного призначення, які можна використовувати у сфері військово-промислового комплексу”, — зазначив політолог.
Китай починає усвідомлювати, що війна Росії проти України заважає його геополітичним планам.
“Позиція Китаю поступово змінюється. Якщо раніше вони були зацікавлені в тому, щоб війна тривала, то зараз у них з’явилося розуміння, що війна має закінчитися. Тому що Китай через війну Росії проти України не може реалізовувати свої інтереси в Європі”, — підкреслив Рейтерович.
Він упевнений, що українська дипломатія здатна переконати Китай зайняти позицію справедливості. Нещодавній візит до КНР міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби надзвичайно важливий.
“Такі візити важливі. Україна може спробувати переконати Китай зайняти ту позицію, яку займає більшість цивілізованих розвинених країн світу на сьогодні”, — констатував він.
Читайте також: Українська дипломатія показала, що вміє активно працювати з непростими, але дуже важливими партнерами, як Китай, — Фесенко