Кишинів побоюється проросійських провокацій: яка зараз ситуація у Молдові (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Молдова побоюється проросійських провокацій — жителі Кишинева спокійні, але в розмовах переживають за такий сценарій. Преса пише про те, які кроки може зробити Москва. Деякі люди здогадуються, що заворушення може спровокувати РФ, щоб встановити свій порядок. Докладніше про ситуацію в країні розповіла у включенні кореспондентка FREEДОМ.

Проросійська партія “Шор” знову планує провести мітинги в столиці Молдови. Вимоги ті самі, щоб молдавський уряд повністю компенсував рахунки за газ, електрику та опалення за три зимові місяці. А ще відставка президента Маї Санду. Молдовські журналісти проводили розслідування та з’ясували, що багато учасників цих мітингів виступали там за гроші. Дедалі частіше у Молдові кажуть, що Кремль готує там провокації як покарання Кишиневу за їхній європейський вибір та з метою спровокувати новий конфлікт по сусідству з Україною. Але в країні готові до дій Кремля.

“Також нещодавно у місцевих ЗМІ з’явилася інформація, що група громадян Молдови повернулася додому з Туреччини, де нібито проходили навчання для підготовки до масових заворушень під час протестів у столиці. Протестів, які, до речі, організовує саме проросійська партія “Шор”, — каже кореспондентка.

При цьому серед молдован все одно зберігається високий відсоток підтримки саме проросійських партій. Але аналітики впевнені, що цієї підтримки не вистачить для того, щоб ці протести переросли в щось більше, та таке, з чим не зможе Молдова впоратися сама.

Читайте також: У росіян є дві цілі: у ГУР роз’яснили, навіщо Росія дестабілізує ситуацію у Молдові

Прямий ефір