Квитки в цирк, торти та пельмені: що російська влада видає дружинам загиблих на війні в Україні (ВІДЕО)

Родина окупанта, який загинув в Україні, отримала пельмені. Фото: Історико-краєзнавча філія в селі Алдан-Маадир

Родині російського військового, який загинув на війні Росії проти України, чиновники подарували коробку цукерок. Приводом став день народження путінської партії “Единая Россия”. З цієї нагоди спікер ради міста Бердськ у Новосибірській області організував акцію “Партійний десант”. Сім’ям загиблих російських солдатів і родичам мобілізованих влада дарує продукти та дрова. Іноді замість належних виплат, повідомляє FREEДОМ.

5 кг риби на острові Сахалін місцева влада видає родині мобілізованого росіянина. А в республіці Тива на честь свята сім’ям загиблих російських солдатів піднесли по пачці пельменів. У Владивостоці родичам російських військових подарували ковбасу, у Татарстані — гречку, чай і згущене молоко, у Курській області — торти, а ще в низці суб’єктів федерації — картоплю. Найдивніше, що місцева влада пишається цими презентами та публічно про них рапортує.

“По одній голові дрібної рогатої худоби передано сім’ям призваних із [низки] районів. Всього було передано 91 голову дрібної рогатої худоби. У Бай-Тайгинському районі разом із баранами членам сімей співгромадян, направлених на часткову мобілізацію, видавали картоплю”, — ідеться в повідомленні на офіційному сайті Республіки Тива.

Подарунки варіюються з урахуванням місцевого колориту. Наприклад, у Якутії сім’ї мобілізованого видають тушу оленя і лід. У Ленінградській області сім’ям загиблих російських солдатів видали шампуні та гелі для гоління, а в Татарстані — передплату на газету “Волзька новина”. У Костромі синові загиблого російського військового подарували смартгодинник і зробили про це матеріал на місцевому телебаченні із заголовком “Мрії збуваються”. Але особливо відзначилася влада в Тюмені та Карачаєво-Черкесії. Вони подарували вдовам і дружинам мобілізованих… квитки в цирк.

“У неї вдома два інваліди першої групи, які миються в лазні. Але дров із січня немає. А чоловік Ірини Сергіївни мобілізований на передову, та ще й 10-річна дитина на руках. Вона не раз зверталася до влади, але крім обіцянок нічого не добилася. Востаннє замість дров їй привезли два квитки в цирк”, — пише Telegram-канал “Народный фронт КЧР”.

Але найпопулярнішим подарунком російської влади залишаються дрова. Адже в країні з величезними запасами природного газу близько третини житлових будинків не газифіковані. Причому іноді продукти або дрова дають не разом з обіцяною грошовою компенсацією за загиблого, а замість неї. Це одна з причин, чому дружини та вдови мобілізованих виходять на протести з гаслом: “Нас обдурили й вас обдурять”.

“За українськими мірками це все смішно. Але багато росіян задоволені. Там і овочі їм давали, хтось дрова приносив. Тобто це реально копійки. Здавалося б, що людина, яка могла б працювати, могла це спокійно собі забезпечувати. Але це системна політика російської влади. Вони спеціально роблять такі дрібні подачки для того, щоб народ багато чого не вимагав. А, судячи з усього, народу це подобається”, — розповів політичний та економічний експерт Тарас Загородній.

7 листопада 2023 року дружини російських мобілізованих вийшли на перший публічний вуличний протест у Москві. Протестувальники зібралися на центральній Театральній площі, але їх швидко розігнала поліція.

Читайте також: Дружини мобілізованих звинувачують Путіна у брехні: чи переросте їхній протест у щось більше — аналізували експерти

Прямий ефір