Курська операція Сил оборони — один зі складників стратегії України у боротьбі з російськими окупантами. І вона може допомогти переконати союзників Києва в тому, що ЗСУ необхідно дозволити завдавати ударів західною далекобійною зброєю по військових об’єктах на території країни-агресора. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився військовий аналітик Олексій Гетьман.
“Ми сподіваємося, що Курська операція зможе остаточно переконати партнерів у тому, що нам необхідна реально далекобійна зброя, і, відповідно, їхній дозвіл її використовувати по військових об’єктах на території Російської Федерації”, — сказав аналітик.
Він нагадав, що поки Захід не дав такого дозволу, побоюючись ескалації з боку РФ. Але події в Курську, вважає Гетьман, показали іншу картину.
“Нам не давали дозволу, продовжуючи думати про те, що якщо Росія захоче, то може щось посилити, і тоді стане тільки гірше. Мовляв, вони нам дають далекобійну зброю, відбувається ескалація конфлікту, Росія посилює свій тиск, і ми несемо ще більші втрати, а ситуація погіршується. І логіку союзників України можна зрозуміти. Але ми ж бачимо, що росіяни не можуть відтіснити ЗСУ зі своєї території. Ставлять якісь дедлайни — до 1 жовтня. Але ми розуміємо, навряд чи в них це вийде. І це вагомий аргумент для наших партнерів. Ми не просто постійно говоримо, а вже й ділом доводимо: немає в окупантів якихось додаткових можливостей, щоб посилити тиск у цій війні”, — акцентував Гетьман.
Усе, що російські загарбники могли, вони вже використовують у війні проти України, вважає аналітик.
“Немає ніяких “червоних ліній”, ніяких додаткових резервів. Нема у РФ жодної секретної зброї, крім ядерної. Тому, можливо, аргумент про те, що, мовляв, подивіться, як ми діємо, зокрема на території ворога, зможе переконати союзників. І ми отримаємо або від Британії, або від Сполучених Штатів дозвіл використовувати їхню зброю по військових об’єктах, безпосередньо на території Російської Федерації”, — сказав гість ефіру.
Олексій Гетьман також зауважив, що атакувати склади, НПЗ та інші важливі об’єкти ворога набагато ефективніше ракетами, ніж дронами.
“Ракета може нести в 10 разів більше заряду, ніж безпілотник. Тому ми атакуємо нафтопереробні заводи, де може бути вторинне загоряння, склади, де може бути вторинна детонація, і те, що перебуває на поверхні, не сильно укріплене. Навіть у Мурманській області літаки можемо пошкодити. Але хотілося б, щоб це були ракети, тоді ми пошкоджували б не самі літаки, а злітно-посадкові смуги, тобто знищували б аеродроми. І це не просто ускладнило б росіянам їхнє використання, а просто зробило б його неможливим”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Курська операція не позначиться на Покровському напрямку — думка Гетьмана
Раніше військовий оглядач Денис Попович розповів, що є інформація, що Путін нібито дав розпорядження витіснити Збройні сили України з Курської області до початку жовтня. Щоб домогтися цього, російське військове командування знімає війська з найменш пріоритетних для Кремля напрямків і перекидає їх у прикордоння Курської області.