Курська операція перевернула геополітичну шахову дошку, — Буряченко

Розбита російська техніка в Курській області. Фото: Комерсант

Операція ЗСУ у Курській області стала поштовхом до того, що західні партнери заговорили про наступний етап підтримки України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

Він переконаний, що успішна Курська операція уже увійшла в історію.

Буряченко наголосив, що чужі землі Україні не потрібні, але вона має право на самозахист відповідно до норм міжнародного права.

“І, звичайно ж, коли ми не можемо використати західну далекобійну зброю на всю довжину ураження вглиб Російської Федерації, так чи інакше ми повинні якимось чином захищати наші мирні міста, наших мирних людей, по яких Російська Федерація постійно завдає ударів. Завдавала раніше, до операції в Курській області. І щобільше, навіть підрахували, що кілька тисяч різного роду ракет, КАБів, артилерії сипалося постійно на території Сумської області й конкретно міста Суми. Там постійні цивільні жертви… Тому це ніщо інше, як реалізація нашого права на самозахист”, — сказав експерт. 

Він наголосив, що Україну, яка захищається від агресора, підтримали й у США, і у Європейському Союзі.

“І з реакції, скажімо так, світових засобів масової інформації стало абсолютно очевидно: всі розуміють, що відбувається, й усі розуміють та чекають від ключових гравців та партнерів України, а насамперед, нагадаю, — це Сполучені Штати, Британія, Франція і та ж Німеччина — переходу на наступний етап підтримки України. А саме — дати дозвіл усе-таки використати західне озброєння вглиб території Російської Федерації. Якщо цього немає, то, власне кажучи, окрім як створення такої нейтральної від російських військ зони, що зараз відбувається на Курщині, по-іншому ми не можемо захистити наші мирні міста. Це абсолютно очевидно”, — сказав Буряченко.

Він також звернув увагу, що російський диктатор Володимир Путін продемонстрував, наскільки режиму байдужі росіяни в Курській області.

“Путін готовий кидати своїх людей на Курщині й водночас продовжувати наступати на Донбасі… Мені здається, що рівень лояльності до Кремля й особисто до Путіна на цих територіях Курської, Бєлгородської області зараз значно менший, ніж, скажімо, на іншій території Російської Федерації”, — сказав експерт.

На думку Буряченка, те, що війна вже переходить на територію агресора, надзвичайно сильно впливає на внутрішньополітичну ситуацію в самій Російській Федерації.

“Одним словом, запущено надзвичайно системні процеси в цій Курській спецоперації. І Україна, я повторюся, змогла перевернути цю геополітичну шахову дошку. І тепер наші партнери вже змушені коригувати свою взаємодію з Україною та робити інші пріоритети. Якщо раніше вони все одно хотіли домовлятися так чи інакше, шукати якісь компроміси з Російською Федерацією, яка, нагадаю, є найбільшою ядерною державою у світі, то тепер уже готові робити ставку саме на Україну в боротьбі з путінським режимом. І справді, насамперед якщо й розмовляти з Російською Федерацією, то розмовляти виключно з позиції сили. І ми бачимо, що жодних “червоних ліній”, власне кажучи, для цього вже немає. Це відкриває, скажімо, таке ціле віяло як дипломатичних, так і військових можливостей”, — наголосив він.

Читайте також: Як світ відреагував на наступ України в Курській області — деталі (ВІДЕО)

Раніше російський опозиційний журналіст, колишній депутат Держдуми РФ Ігор Яковенко заявив, що операція Збройних сил України (ЗСУ) в Курській області застала військове й політичне керівництво Росії зненацька, а оперативне реагування — слабке місце армії РФ. Поки що генеральний штаб збройних сил РФ та інші відомства займаються тим, щоб доносити Володимиру Путіну неправдиву інформацію.

Прямий ефір