У Брюсселі (Бельгія) в будівлі Європейської комісії відбулася виставка “Порятунок українців під час війни”. Представники ЄС підкреслили, що підтримка України має бути продовжена і всі запити задоволені. Також зазначили, що місце України, безперечно, в Європейському Союзі. Цією виставкою європосадовці вкотре підтвердили свій курс на допомогу Україні, повідомляє спеціальний кореспондент каналу іномовлення України FREEДОМ в Європі Віталій Сізов.
Під час відкриття виставки європейськими комісарами було озвучено такі пріоритети: підтримка України на шляху вступу до Європейського Союзу і в захисті від російської агресії.
Виставку відкрила голова Європейського парламенту Роберта Мецола.
“Ми повинні продовжувати нашу підтримку українцям, які потребують її, які борються за цінності, які ми поділяємо. Україна продовжуватиме потребувати збільшення допомоги та підтримки. Наша відповідь має бути непохитне “так” з усіх питань, які ми отримаємо, і за кожним запитом. Європарламент був однозначний від самого початку в тому, що місце України в ЄС і все буде зроблено для того, щоб Україна виграла війну”, — сказала вона.
Виставку голові Європарламенту показав виконавчий керівник Федерації єврейських громад України Рафаель Рутман.
Один з елементів виставки — стандартний набір гуманітарної допомоги, яку представники єврейських громад роздають громадянам України. Дуже важливо демонструвати це в будівлі Європарламенту, тому що, можливо, в цьому немає нічого незвичного для громадян України, але люди, які працюють у цій будівлі, повинні щодня пам’ятати, в яких умовах живуть українці, і думати про те, як можна ефективніше надавати допомогу, щоб бойові дії припинилися якомога раніше, Україна відновила свої кордони 1991 року і всі ці набори залишилися в минулому.
А на фото представлені результати злочинів Російської Федерації. Європосадовці хочуть притягнути до відповідальності її керівництво.
“Найскладніша частина — злочин агресії. Для цієї мети ми створили дослідницький центр, для розслідування злочину агресії зі спільною групою розслідувачів”, — повідомив єврокомісар із правосуддя Дідьє Рейндерс.
Військова допомога Україні та притягнення до відповідальності злочинців — не єдиний напрямок для Євросоюзу. У Брюсселі моніторять успіхи України в боротьбі з корупцією і помічають прогрес.
“Вони працюють на багатьох напрямках законодавства. Ми бачимо, що вони працюють, наприклад, за призначенням щодо антикорупційних органів. Щодо НАБУ і САП були зроблені призначення і це великий успіх. І ми бачимо, як закони пройшли через парламент”, — сказав єврокомісар з європейської політики сусідства та розширення Олівер Вархелі.
Поки Україна працює над антикорупційними законами, Євросоюз максимально відкриває свій ринок для українських товарів, щоб підтримати економіку України.
“Уже сьогодні ми активно працюємо над повним відкриттям ринку для українських товарів. По суті, всі обмеження знято, але є ще регуляторні, санітарні моменти для того, щоб повністю використовувати всі переваги спрощення в торгівлі”, — повідомив представник України при ЄС Всеволод Ченцов.
Європосадовці вкотре підтвердили курс на допомогу Україні.
Читайте також: Основні розбіжності у країн ЄС з питання закупівлі мільйона снарядів для України перелічив Лакійчук
Як повідомлялося раніше, ЄС продовжує перебудовувати свою військову індустрію для потреб ЗСУ. Так, 20 березня Європейська рада погодила підхід до закупівель амуніції. Він передбачав постачання 1 млн снарядів для України та 2 млрд євро на їхню закупівлю і нарощування виробничих потужностей у Європі. Днями Брюссель продовжив реалізацію цього плану, ухваливши акт на підтримку виробництва боєприпасів.