Зовнішньополітичний курс Великої Британії, у тому числі щодо підтримки України, не зміниться через смерть королеви Великобританії Єлизавети II. Про це сьогодні, 9 вересня, сказав кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі Віталій Сізов.
Він нагадав, що Велика Британія має стабільні інститути: парламент, прем’єр-міністра, а влада монарха є досить символічною. Наразі британці глибоко сумують і тема зміни влади в державі на порядку денному поки що звучить не голосно. Єлизавета II, скоріше, була символом епохи, яка закінчується, а їй на зміну прийдуть якісь нові норми та правила, нові традиції для британського суспільства, зазначив Сізов.
“Монархи — це досить символічний інститут, хоча дуже важливий для самосвідомості британців, але політика залишається незмінною. Ця подія ніяк не вплине, це точно, в принципі, і нова прем’єрка уже задекларувала свою підтримку Україні. Для неї це не просто якісь слова, вона міністерка закордонних справ, яка персонально вкладалася у санкції, у військову підтримку Україні, і тому це її особистий, скажімо, проєкт, і ось із цією прем’єр-міністеркою точно ніяких змін чекати не доводиться”, — сказав кореспондент FREEДОМ.
Читайте також: Ліз Трасс офіційно призначено прем’єркою Британії — чого чекати Україні (ВІДЕО)
Нагадаємо, 8 вересня королева Великої Британії Єлизавета II померла у віці 96 років у Балморі. Єлизаветі II було 96 років. Вона займала престол 70 років і була монархом 15 країн. До воріт Букінгемського палацу в Лондоні приносять квіти, іграшки та записки. Так люди висловлюють подяку і віддають останні почесті своїй королеві.