Підірвані мости, згорілі магазини та житлові будинки в прифронтовому Куп’янську нагадують про те, яку ціну жителі міста заплатили, щоб витіснити 2022 року російські окупаційні війська. Нині над містом розвиваються синьо-жовті прапори. І хоча по цьому району росіяни постійно ведуть обстріли, мирні жителі, що залишилися тут, кажуть, що настрій все одно святковий. Люди, попри все, готуються відзначати й Різдво, й Новий рік, повідомляє FREEДОМ.
“А куди нам їхати? Ми тут народилися, ми тут живемо, чому ми маємо кидати свою землю рідну, навіщо? Є й свічки, все є. І буде трохи, стоїть готове, щоб зустріти, як належить”, — каже мешканець Куп’янська Володимир.
Разом із дружиною він живе в одній із куп’янських багатоповерхівок. За словами чоловіка, у їхньому будинку ще близько ста сусідів. Є газ, вода, електрика. Працюють магазини. Проте саморобну грубу, на якій готували їжу минулої зими, про всяк випадок не розбирає.
Ніна — із Ковшарівки. Це — одне із селищ, що розташоване на лінії вогню. У ньому ще восени оголосили примусову евакуацію сімей із дітьми. Зараз у Ковшарівці залишилися лише люди похилого віку і ті, хто відмовився виїжджати. Ніна приїхала до Куп’янська по пенсію та купити продуктів на святковий стіл.
“Хочеться чогось солоденького, смачненького. Гуманітарку дають — борошном засипали нас: олія, борошно, цукру 500 грамів, солі 100 грамів. Але потреби у нас як такої в продуктах немає: магазини працюють, ми купуємо, пенсію отримуємо, дякувати Богу”, — каже Ніна.
Після оголошення примусової евакуації з прифронтової зони було евакуйовано 300 дітей разом із батьками. Їх переселили до безпечних районів Харківської області. Евакуація триває і зараз, поліція та волонтери щодня вивозять близько 15 людей. А ще стежать, аби сім’ї з дітьми не поверталися туди, де щоденно фіксують обстріл.
“Поліцейські на території Куп’янського району вживають усіх заходів для запобігання, виявлення та фіксації фактів протиправної діяльності, забезпечують громадський порядок, надають допомогу населенню у зв’язку з обстрілами, які, на жаль, не припиняються з боку країни-агресора. Також надаємо гуманітарну допомогу, слідкуємо за дотриманням рішення місцевої влади про неперебування неповнолітніх на території Куп’янського району”, — повідомив поліцейський Куп’янського райвідділу Дмитро Овчаров.
За даними Харківської обласної військової адміністрації, зараз у Куп’янську та районі проживає близько 10 тис. осіб.
Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, на Куп’янському напрямку протягом суботи, 23 грудня, українські захисники відбили 17 атак ворога біля Синьківки Харківської області, де ворог безуспішно намагався прорвати оборону ЗСУ.