Україна має повне право знищити Кримський (Керченський) міст. Інструменти для цього надають. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 30 квітня, заявив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук.
Він зазначив, що міст охороняється Росією максимально.
“Починаючи від огляду з використанням Росгвардії, фактично там режим державного кордону, де він і був справді, закінчуючи силами протиповітряної оборони, хімвійськ, які задимлюють цей об’єкт аерозолями, коли відчувають якусь небезпеку”, — прокоментував Плетенчук.
За його словами, такі складні гідротехнічні споруди як мости знищити непросто. Досить згадати, скільки сил було прикладено для пошкодження Антонівського мосту в Херсонській області. Водночас всі вже бачили, як Керченський міст реагує на підриви, “коли провалюються цілі прольоти та після ударів виходять з ладу фактично опори”. Гість ефіру додав, що як мінімум одного разу Кримський міст уцілів лише за щасливим для окупантів збігом обставин. Тоді ключову роль в атаці відіграли морські дрони.
“Минулого разу вони [морські безпілотники] відіграли ключову роль у цьому процесі, і фактично лише за збігом обставин, вдалим для нашого противника, цей міст не впав у той день повністю. Це лише один із варіантів, один з інструментів, яким ця консервна банка може бути розкрита. Знову ж таки, не розкриватимемо всіх подробиць, але, як ви розумієте, у нас є різні варіанти. І, звичайно ж, цей об’єкт звідти має бути вилучений… Це змагання дії та протидії, і яким саме інструментом цей об’єкт буде знищений, ми дізнаємося вже постфактум, звичайно. Але набір інструментів певний нам у руки дають, і сподіватимемося, що це буде реалізовано”, — сказав речник Сил оборони півдня України.
На його думку, знищення мосту вплине більшою мірою на моральну складову, ніж на військову логістику окупантів. Адже технічно забезпечити її міст не може. Він все більше стає символом імперської РФ — “валізою без ручки”. Плетенчук зазначив, що російське керівництво, зокрема й розуміючи ненадійність та безальтернативність мосту, прагнуло захопити так званий сухопутний коридор на території України. І будівництво загарбниками залізниці на окупованих територіях є логічним з боку окупантів кроком. Тим паче, що вони залишилися і без морської логістики, що здійснювалася з використанням великих десантних кораблів.
“Залізниця — це об’єкт інфраструктурний, надійніший, його набагато легше та швидше відновлювати навіть після удару. Вони мають залізничні війська — воєнізовану частину залізниці. І в цьому плані це досить сильний інструмент для росіян, називатимемо речі своїми іменами. Але знову ж таки, ця лінія логістики розташована набагато ближче до лінії бойового зіткнення, ніж Кримський міст. Відповідно, набір інструментів, яким можна їх там привітати, теж зростає”, — резюмував Дмитро Плетенчук.
Читайте також: “Абсолютно зайва споруда”: чому знищення Кримського мосту неминуче (ВІДЕО)
Раніше спікер Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук висловив думку, що Сили оборони України ретельно відстежують ситуацію на тимчасово окупованих територіях та можуть готуватися до можливого удару не лише по Кримському (Керченському) мосту, але й по залізниці, яку Росія активно будує як сухопутний коридор до півострова.