Після звільнення Криму Україна займеться поверненням освіти, правосуддя, гуманітарних і соціальних благ. Київ покаже, що різниця сприйняття Криму Україною і Росією — разюча. Для Москви Крим — військова база, а для Києва — вільна зона можливостей. Тут також будуть створені умови для ведення бізнесу та залучення інвестування. Про це сьогодні, 13 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Ігор Петренко.
“Має бути цілісна концепція соціально-економічного розвитку. Питання демографічного характеру, питання відновлення справедливості. Міністерство реінтеграції займається різноманітними концепціями, починаючи від роботи навчальних закладів, і закінчуючи глобальними питаннями гуманітарного та соціокультурного напрямків”, — сказав він.
На думку політолога, значущою є різниця у сприйнятті Криму Україною та Росією, і саме ці відмінності слід донести до міжнародної спільноти.
“Крим для Росії — це військова база. Півострів напханий усією можливою зброєю. Це територія, на якій Росія вчиняє злочини проти кримськотатарського народу. Україна ж хоче бачити Крим як вільну зону, з повагою до корінних народів. Рекреаційну зону з можливостями для розвитку бізнесу як українського, так і іноземного. Дискусії ведуться. Але, питання звільнення деокупації стоїть насамперед”, — акцентував він.
Петренко також зазначив, що на території вже звільненого півострова відбуватимуться процеси юридичного характеру через велику кількість колаборантів, а також росіян, які незаконно оселилися в Криму.
“Це і контррозвідувальна діяльність Служби безпеки України, і робота для Офісу генерального прокурора, і Міністерства юстиції. У нас є відповідне законодавство про колабораціонізм, і про все інше. Потрібно буде розбиратися, хто і яку участь брав у роботі окупаційної влади, і зокрема, як люди поводилися під час повномасштабного вторгнення. Тому це глобальний комплекс, але головне — це показувати візію того, як Крим буде далі розвиватися”, — резюмував Ігор Петренко.
Читайте також: Так звана “влада” Криму залякує місцевих, демонізує Україну і забороняє кримськотатарську символіку, — Чубаров
Раніше заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Ахтем Чийгоз зауважив, що дії Збройних сил України (ЗСУ) стосовно окупованого Росією півострову Крим можна схарактеризувати як дистанційну деокупацію, адже кількість ударів проти військових об’єктів ЗС РФ збільшується. Тим часом росіяни та колаборанти розуміють, що з півострова необхідно виїжджати до його звільнення.