У Міністерстві оборони Сполучених Штатів Америки оголосили про те, що до 20 січня збираються завершити програми допомоги Україні. Ідеться про решту 6 млрд із пакета в 61 млрд доларів, виділених у квітні 2024-го Вашингтоном на сферу безпеки. Також у Пентагоні дозволили відряджання військових підрядників в Україну. Про це та інші можливі кроки адміністрації президента США, що йде, сьогодні, 9 листопада, повідомляє FREEДОМ.
Нинішня американська адміністрація продовжуватиме свою роботу до інавгурації новообраного президента Дональда Трампа — до 20 січня 2025 року. Президент США Джозеф Байден заявив, що має намір використати термін, що залишився, з “максимальною користю”.
“У нас є два з половиною місяці, щоб закінчити наш термін. Проведімо кожен день, що залишився, з максимальною користю, така наша відповідальність перед американським народом”, — сказав Байден.
Адміністрація Байдена зняла заборону на обслуговування української військової техніки американськими підрядниками, про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела. Їхня робота стане можлива вперше з початку повномасштабного вторгнення. В агентстві пишуть, що в адміністрації сподіваються в такий спосіб прискорити темпи ремонту та обслуговування техніки для ЗСУ.
В американському Міністерстві оборони оголосили про те, що до 20 січня збираються завершити програми допомоги Україні. До закінчення повноважень нинішньої адміністрації планується виділити решту 6 млрд доларів.
“Найближчими тижнями, до кінця роботи адміністрації, ми продовжимо передачу пакетів. Це те, що ми робили доволі регулярно, майже щотижня, але я хотіла б нагадати вам, що не тільки Сполучені Штати підтримують Україну і будуть продовжувати підтримувати її”, — заявила заступник речника Пентагону Сабріна Сінгх.
Після появи в зоні бойових дій військ Корейської Народно-Демократичної Республіки адміністрація Байдена не має перепон, щоб дозволити Україні бити західною зброєю вглиб Росії, вважає надзвичайний і повноважний посол США в Україні (2006-2009 рр.) Вільям Тейлор.
“Це ескалація, тому президент Байден може виправдати для себе і політичної спільноти зміну політики щодо дозволу українцям використовувати зброю для ударів углиб Росії проти військових цілей, включно з північнокорейськими військовими цілями”, — заявив він.
Досі триває процес передачі Україні кредиту в 50 млрд доларів, узятого під заставу від доходів із заморожених російських активів, виділеної G7 у червні 2024-го. У Вашингтоні оголосили про передачу своєї частки в розмірі 20 млрд, країни G7 пообіцяли завершити передачу коштів до кінця поточного року.
Посол США в Україні (1998-2000 рр.) Стівен Пайфер упевнений, що США могли б пролобіювати якнайшвидшу передачу грошей Києву.
“Я думаю, це допомогло б компенсувати частину допомоги або частину фінансування, яке може бути втрачено, якщо пан Трамп припинить допомагати Україні”, — зазначив Пайфер.
Варто враховувати, що на найближчий час заплановано низку міжнародних подій, у яких не останню роль відіграватимуть США. Речник українського МЗС Георгій Тихий заявив, що до кінця листопада Київ планує завершити роботу над остаточним документом щодо другого Саміту миру. Зовсім скоро, 17 листопада, розпочнеться саміт G20 у Бразилії. За словами спікера МЗС КНР, на його полях відбудеться зустріч Сі Цзіньпіна і Джо Байдена.
Читайте також: Партнери України зараз спрямують подвійні зусилля на забезпечення України озброєннями на 2025 рік, — Саакян
Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський заявив, що заморожені російські активи мають якнайшвидше почати працювати на Україну.