Крім звичайних громадян у місті залишилися і “ждуни”: про ситуацію в Часовому Яру розповіли в 26-й артилерійській бригаді

Часів Яр. Фото: telegraf.com.ua

Утримання Силами оборони України міста Часів Яр у Донецькій області має стратегічне значення. Про це сьогодні, 14 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади ім. Романа Дашкевича, старший лейтенант Олег Калашников.

“Часів Яр знаходиться на максимальній висоті Донецького кряжа, який тягнеться від Донецька до Слов’янська. Тобто Часів Яр — то це своєрідний щит перед Краматорсько-Слов’янською та Дружківсько-Костянтинівською агломераціями. Тобто він стоїть на захисті саме цих міст”, — пояснив Калашников.

Одночасно це місто прикриває логістичні дороги Сил оборони України, які ведуть на фронт.

Якщо російській армії вдасться захопити Часів Яр, то вона вийде на оперативний простір.

“Тобто вони зможуть створювати штурмові дії як на Костянтинівському напрямку, так і на Краматорсько-Слов’янському напрямку”, — сказав офіцер.

Сьогодні Часів Яр — це моральний антистимул для окупантів, які втрачають тут дуже багато своїх сил і засобів.

“У них як піхота, так і техніка тут дуже сильно сточуються. Вони постійно сюди підвозять резерви. Раніше резерви знімалися з Куп’янського напрямку, потім їх сюди перекидали з Авдіївки. Інші напрямки фронту залишаються більш спокійними, тому що саме наш напрямок [у районі Часового Яру] найбільш активний”, — продовжив Калашников.

При цьому в Часовому Яру залишається частина цивільного населення, яке не хоче евакуюватися.

“Там є частина цивільних, мені особисто доводилося їх спостерігати. Причому, коли я їх бачив, вони дуже добре себе почували. Тобто спокійно можуть переміщатися вулицями, можуть іти попарно. Але всі, хто хотів звідти евакуюватися, мали таку можливість. Для цього держава створювала умови, й волонтери працювали. Сьогодні там залишилися ті, хто для себе вже вирішив не виїжджати, а також ті, кого ми називаємо “ждунами” — які чекають на “русский мир”, попри те, що він руйнує їхнє рідне місто, їхні домівки, проте вони їх чекають. Населення, яке сьогодні залишилося в місті, я вважаю, що це люди, які свідомо зробили свій вибір, вирішили свою долю”, — резюмував Олег Калашников.

Читайте також: Українська армія видавила окупантів з околиць Богданівки: про динамічність ситуації в районі Часового Яру повідомив Снєгирьов

Нагадаємо, головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що російське командування поставило своїм підрозділам завдання захопити Часів Яр до 9 травня.

Читайте також: Путін занурений в окультизм: завдання росармії захопити Часів Яр до 9 травня прокоментували в ЗСУ

Прямий ефір