Крім ATACMS є й інша номенклатура ракетного озброєння, яке з високою ймовірністю отримає Україна, — Коваленко

ATACMS. Фото: wikipedia.org

Збройні сили України вже давно вийшли за межі можливості завдання ударів по передових позиціях російських окупантів, навіть по передовому тилу. Для України зараз є пріоритетом завдання ударів по глибокому тилу супротивника, і АТАСMS би українським захисникам у цьому питанні допомогли. Таку думку сьогодні, 3 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Так він прокоментував повідомлення глави Об’єднаного комітету начальників штабів США генерала Марка Міллі, що США поки що не постачатимуть Україні далекобійні ракети ATACMS. Водночас, США розглядають альтернативи ATACMS для України.

“Щодо самих тактичного призначення ракет ATACMS MGM-140 для HIMARS і M270 вже досить давно точиться дискусія щодо їхнього постачання Україні, але ми так їх і не бачимо. Це правда. Але, як заявляють наші ж міжнародні партнери, безпосередньо США, у них у самих цих ракет не так багато, щоб у великій кількості нас забезпечувати ними. Тому в найближчій перспективі поки що (це дуже важливий акцент), поки що ми їх не отримуватимемо. Чи будемо ми їх отримувати в середньостроковій перспективі — можливо. Але навіть якщо й ні, крім ATACMS є й інша номенклатура ракетного озброєння, яке з високою ймовірністю ми отримаємо”, — сказав Коваленко.

Зокрема, за словами оглядача, це можуть бути симбіози реактивних боєприпасів і бомб на кшталт GLSDB з дальністю ураження до 150 км.

“Що є таким, що цілком задовольняє теперішні наші потреби щодо завдання ударів в глибокому тилу противника на тимчасово окупованих територіях об’єктів російських окупантів”, — уточнив він.

А також, на думку Коваленка, є ймовірність того, що Україна в перспективі може отримувати авіаційного базування ракетне озброєння типу Storm Shadow.

“Це авіаційний комплекс дальністю ураження до 250 км. Але є невеликий нюанс — немає достатньої інформації щодо того, чи можливо ці комплекси інтегрувати в авіацію радянського зразка, наприклад. МіГ-29 або Су-27. Тому ймовірність його появи на озброєнні ЗСУ можлива в тому випадку, коли нам уже почнуть передавати західного зразка авіацію”, — пояснив військово-політичний оглядач.

Читайте також: Березень 2023 року став третім за кількістю знищених ЗСУ російських засобів ППО за період повномасштабної війни, — Коваленко

Прямий ефір