Кремлю важливо залякати будь-яку людину, яка готова щось робити для України, — Пономарьов

Ілля Пономарьов. Фото: Facebook/iponomarev

Кремль карає росіян за будь-яке сприяння Україні, навіть якщо воно стосується гуманітарної допомоги або моральної підтримки. Це політика залякування. Щоб збільшувати кількість росіян серед опору, необхідно налагодити обмінний процес, в якому міняти колаборантів, затриманих в Україні, на тих, кого несправедливо засудили в Росії. Таку думку сьогодні, 14 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив делегат З’їзду народних депутатів, політичний представник легіону “Свобода Росії” Ілля Пономарьов.

“Кремлю важливо залякати будь-яку людину, яка готова щось робити для України. Уся суть їхньої політики полягає в тому, щоб бити у випадкові точки, бити по людях, які точно жодним чином до силового спротиву стосунку не мають, щоб боялися всі. Пересічні росіяни почують із цієї новини про те, що навіть до неї прийшли і до мене точно можуть прийти в будь-який момент часу”, — пояснив він.

Московський міський суд засудив програмістку Ніну Слободчикову до 12 років колонії загального режиму в справі про державну зраду. Жінка переказала 5 тис. руб. (55,8 дол.) гуманітарної допомоги в Україну.

Подібні кейси — масові в Росії, саме тому можливо обмінювати несправедливо засуджених у РФ на колаборантів з України, вважає Пономарьов.

“Єдине, що ми можемо цьому протиставити, — це програму обміну, щоб витягувати таких людей, як Слободчикова, які допомогли Україні і за це постраждали. Їх можна обміняти на колаборантів, які були затримані на території України. Це цілком рівноправний обмін. І ми будемо спостерігати тисячі нових, які приєднуватимуться і ставатимуть на місце таких, як Ніна Слободчикова”, — сказав він.

Подібний проєкт допоміг би збільшити кількість людей у лавах опору режиму Володимира Путіна.

“З російського боку інтерес є. Думаю, що потрібно цей проєкт форсувати, тому що це нові люди, які стають до лав конкретного опору, партизанського руху тощо. Це буде реальна допомога в боротьбі”, — констатував російський опозиціонер.

Читайте також: Безвихідь і залякування: Курносова розповіла про методи мобілізації у РФ

Прямий ефір