Політика Кремля неухильно веде країну до зубожіння, а людей до знищення. Росія відчуває одну з найбільших депопуляцій у світі, незабаром її населення може скоротитися в 2 рази. Проте, за даними соціологічних опитувань, підтримка лінії Путіна найбільша серед пенсіонерів. Росіяни до 40 років розуміють, що перспектив у країні немає і не хочуть заводити дітей. Про це сьогодні, 15 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський економіст, доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсиц.
“Російська економіка станом на сьогодні намагається втриматися на плаву, намагається це зробити одним і тим самим способом, вкидаючи величезні маси бюджетних коштів. Ці бюджетні кошти забирає у тієї ж самої економіки. І це така замкнута спіраль, з якої нічого доброго вийти не може. Був деякий позитивний тренд цін на нафту, це дещо додало грошей. Потім відбулася девальвація рубля, це знову додало грошей. Але, як ви розумієте, девальвація рубля — це зростання цін, це інфляція, яка теж дратує населення і погіршує ситуацію. Щоб із цим боротися, Центробанк підвищує ставку. Підвищення ставки збільшує витрати бюджету, який отримав додаткові гроші через девальвацію рубля. Так це і крутиться, і виходить, що Центробанк своїми діями, щоб знизити інфляцію, позбавляє грошей Мінфін, який начебто щойно розбагатів на знеціненні рубля. Так це і крутиться”, — пояснив він.
За словами професора, російську владу не хвилює майбутнє країни-агресора.
“Часто я стикаюся з тим, що люди намагаються міркувати про Росію з точки зору якоїсь довгострокової перспективи, вигоди населення, розумності. Це все не має жодного стосунку до управління Росією абсолютно. Сьогодні єдине, що цікавить начальство, щоб йому було добре з грошима, щоб у нього вистачало грошей на фінансування війни та підтримку якоїсь такої найбіднішої частини населення, щоб воно не надто страждало і не надто обурювалося, не надто псувало картину. А як там Росія розвиватиметься, що з нею буде хоча б за 3 роки — нікого це в керівництві країни не хвилює. Це тільки якісь ідеалісти мене весь час запитують — як же, невже вони не розуміють, що вони вбивають майбутнє Росії? Це нікого не хвилює в Кремлі”, — сказав Ліпсиц.
Також економіст констатував, що Росія рухається в 90-ті.
“Є відчуття, що у 2025-му, але скоріше у 2026-му такі речі можуть початися. Ми фіксуємо дуже точкові історії невиплати зарплат бюджетникам. Це ще не домінувальна ситуація, але в міру того, як виснажуватимуться фінансові ресурси, вони на 2025 рік уже не гарантовані. А з 2026 роком взагалі нічого не зрозуміло, що там буде і яка там буде фінансова ситуація. У 2026 році ми можемо побачити в Росії невиплати зарплат бюджетникам, можливо затримки виплат пенсій, на той час буде остаточно витрачено Фонд національного добробуту, від нього вже не дуже багато залишилося. Тому в районі кінця 2025 – початку 2026 року такі історії, як у 90-х роках із затримкою виплат зарплат можливі”, — розповів він.
Крім того, уточнив професор, якісь елементи 90-х уже можливі наступного року.
“Тому що так сильно знецінюються гроші, які дають на освіту і медицину, що реально у них зрізається фінансування. На зарплату, може, ще знайдуть гроші, а щоб якось щось покращувати — ні. Тому 90-ті можуть повернутися, люди в це погано вірять. У 2025 році у 2 рази скорочують видатки на ЖКГ, тож буде велика кількість техногенних аварій — вимкнення світла, опалення, води, каналізації. Просто тому, що ніхто не буде давати на це гроші. Якраз 90-ті роки: занедбані, брудні міста з постійними аваріями. Якісь елементи вже відбуваються, оскільки ріжуть гроші на цивільні цілі, все на військові, то це відбуватиметься доволі швидко вже”, — резюмував Ігор Ліпсиц.
Читайте також: Економіка РФ скочується у прірву: інфляція б’є рекорди (ВІДЕО)
Нагадаємо, як повідомив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, у РФ дефіцит трудових кадрів формується в усіх секторах. Російські роботодавці не можуть запропонувати працівникам високу зарплату, якщо це цивільний, а не військовий сектор. У країні працюють схеми, схожі на ті, які формували шалений дефіцит за часів Радянського Союзу.