Перебільшенням назвали в Кремлі заяву обраного президента США Дональда Трампа про те, що він закінчить війну за 24 години. Там закликали не поспішати радіти перемозі Трампа. Річ у тім, що прокремлівські політики побоюються непередбачуваності дій республіканця, впевнені експерти, повідомляє FREEДOM.
Програш демократів на президентських виборах у Сполучених Штатах не може не радувати Росію. Однак і вітати з перемогою республіканця Дональда Трампа в Кремлі не поспішають. Мовляв, країна і так не “дружня” до федерації, а висновки варто робити вже в січні, коли Трамп офіційно увійде на посаду. Прессекретар Путіна Пєсков в інтерв’ю російським медіа, заявив: “Відносини Росії та США перебувають в історично низькій точці, тому погіршити їх практично неможливо”. Водночас Путін нібито “готовий до діалогу”.
“Спроба показати ейфорію від обрання Дональда Трампа президентом США — це якась театральна постановка, тому що Москва дійсно не розуміє, що буде далі. З іншого боку Москва розуміє, що Дональд Трамп — людина непередбачувана, і ніщо йому не завадить вживати більш жорстких заходів. Нагадую, ще у своїй передвиборчій кампанії він говорив, що санкції погано працюють, але якщо обвалити ціни на нафту, то тоді у Москви будуть проблеми з бюджетом на війну. Як ми бачимо, після його обрання долар пішов угору, а ціни на нафту пішли вниз. А він ще не почав вживати якихось заходів”, — прокоментувала політична аналітикиня, редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.
У МЗС РФ заявили, що умови та цілі Росії у війні проти України незмінні, а щодо Трампа на посаді президента США в Кремлі “не мають ілюзій”. Мовляв, політична еліта в Штатах “дотримується антиросійських установок” і лінії на “стримування Москви”. Водночас відомий своїми заявами, які суперечать здоровому глузду, Дмитро Медведєв до перемоги Трампа ставиться куди оптимістичніше. А видання Financial Times із посиланням на російських чиновників написало, що у федерації сподіваються на скасування Трампом західних санкцій.
“Це відкриває нові можливості для перезавантаження відносин між Росією та США”, — цитує Reuters головного виконавчого директора Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва.
Побоюються того, що Трамп може почати торгівлю з Путіним, і російські опозиційні політики. Політолог Ніна Хрущова в інтерв’ю DW зазначила, що військова підтримка Ізраїлю з боку США навряд чи зміниться, тоді як допомога Україні може ослабнути. Вона не виключає, що для припинення війни Росії проти України республіканець може пообіцяти кремлівському диктатору скасування деяких санкцій.
“Бо червоним штатам ця війна нецікава. Це війна Байдена, оскільки він вийшов із холодної війни переможцем, а Путін кинув йому виклик”, — політологиня Ніна Хрущова в інтерв’ю Deutsche Welle.
Водночас, на думку низки експертів, інформація про прихильність Трампа до Путіна — перебільшена.
“Усе тільки починається і для американців, і для Європи. Зокрема й для Російської Федерації, яка наївно зараз плескає в долоні, думаючи, що все буде добре. Ніхто не знає, як буде. Але добре точно не буде, якщо Путін і далі продовжуватиме свою діяльність і вважатиме, що він найрозумніший на планеті”, — вважає президент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.
Нагадаємо, під час передвиборчих перегонів-2024 за президентське крісло Трамп заявив, що Путін ніколи б не напав на Україну, якби він, Трамп, був президентом США. Крім того, стверджував, що зупиняв війни телефонними дзвінками. Збирався так зробити й цього разу.
Читайте також: У найближчі пів року на нас чекає повна ревізія системи міжнародних відносин, — Постернак